Україна vs РФ. Що обговорюватимуть на перших слуханнях в Гаазі

21.11.2019, 10:21
Україна vs РФ. Що обговорюватимуть на перших слуханнях в Гаазі - Фото
Олена Зеркаль (фото - прес-служба Суду ООН)

У Гаазі сьогодні відбудуться перші процесуальні слухання Морського трибуналу у справі про порушення імунітету трьох українських кораблів і 24 членів їх екіпажів (Україна проти РФ) за Конвенцією ООН з морського права, і Київ сподівається на оперативний розгляд даної справи. Про це заявила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль в Гаазі, повідомляє Укрінформ.

"Україна відстоює позицію необхідності якнайшвидшого розгляду справи по суті, не дивлячись на те, що предметом справи є одне просте запитання - величезне порушення Росією фундаментального принципу міжнародного звичаєвого і морського права - абсолютного імунітету військових судів і членів їх екіпажів", - зазначила Зеркаль.

За її словами, на слуханнях будуть обговорюватися тимчасові рамки розгляду справи, питання транспарентності, тобто публічного доступу до матеріалів справи, будуть затверджуватися процесуальні документи, зокрема регламент Арбітражного трибуналу.

"Хоча Росія намагається довести, що вона мала право захопити іноземні військово-морські судна та їх екіпажі, незважаючи на їх абсолютний імунітет, який передбачає заборону їх захоплення, утримання і здійснення проти них будь-якої іноземної юрисдикції. Ми сподіваємося на мудрість і професіоналізм членів Арбітражного трибуналу, а також на оперативний розгляд справи по суті", - зазначила заступник голови МЗС.

Читайте також: "Вжаримо". Зеркаль - про репарації в разі перемоги в Гаазі

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников