Україна візьме участь в саміті НАТО: в МЗС повідомили деталі

Україна візьме участь в саміті НАТО: в МЗС повідомили деталі - Фото
Павло Клімкін (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)
23.06.2018, 13:30

У зв'язку з насиченістю програми саміту буде проведено тристороннє засідання Україна-Грузія-НАТО, повідомив глава МЗС Павло Клімкін

Україна візьме участь в саміті НАТО 11-12 липня в Брюсселі в форматі тристороннього засідання, в якому, крім неї і Альянсу, також братиме участь Грузія. Про це міністр закордонних справ  Павло Клімкін повідомив сьогодні журналістам під час робочої поїздки до Львівської області.

Необхідність проведення єдиного засідання Україна-Грузія-НАТО глава МЗС пояснив тим, що майбутній саміт буде досить "упакованим", тобто з насиченою програмою.

За словами Клімкіна, такий формат засідання пояснюється також спільним прагненням України і Грузії вступити до Північноатлантичного альянсу і питанням безпеки в Чорноморському регіоні після окупації Криму Росією.

Проведення традиційного засідання комісії Україна-НАТО наразі заблоковано Угорщиною, яка таким чином домагається перегляду мовної норми закону про освіту, нібито обмежує права угорської нацменшини у використанні рідної мови.

13 червня 2018 року заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль заявила, що Україна відстає від Грузії в проведенні реформ, необхідних для вступу країни в НАТО, в усіх сферах.