RU

Україна відкликає посла з Білорусі

17.08.2020, 17:57
Україна відкликає посла з Білорусі - Фото
Дмитро Кулеба (Фото: Marcin Obara/EPA)

Україна вперше в історії відкликає посла із Білорусі до Києва для консультацій. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ.

Як пояснив глава МЗС  Дмитро Кулеба, видача Росії затриманих на території Білорусі терористів ПВК Вагнера, незважаючи на наявність усіх правових і моральних підстав передати їх Україні, підірвала довіру між країнами і завдала тяжкого удару двостороннім відносинам.

"Після цього Олександр Лукашенко неодноразово й абсолютно безпідставно звинувачував Україну в недружніх кроках проти Білорусі", - сказав Кулеба.

За словами міністра, з офіційних повідомлень про можливе активне залучення Росії до врегулювання ситуації у Білорусі випливають якісно нові загрози як для особистої безпеки громадян, так і регіональної безпеки в цілому.

"Сукупність фактів і дій, а також розвиток подій у Білорусі, суспільство якої висловило вотум недовіри до офіційних результатів виборів президента Білорусі, кардинально змінює ситуацію в білорусько-українських відносинах", - зазначив глава МЗС.

З огляду на це, Кулеба прийняв рішення викликати посла України в Білорусі Ігоря Кизима на консультації до Києва для оцінки перспектив білорусько-українських відносин у новій реальності.

"Ми вперше в історії вдаємося до такого кроку в стосунках із Білоруссю, і робимо це виключно через неприпустимі дії Мінська", - підкреслив міністр.

Глава МЗС зазначив, що Україна буде жорстко захищати свої національні інтереси, але при цьому виклик посла на консультації жодним чином не вплине на нашу здатність забезпечувати права і законні інтереси українських громадян на території Білорусі.

Кулеба нагадав, що у зв'язку із загостренням безпекової ситуації в Білорусі, МЗС рекомендувало утриматися від поїздок до цієї країни. Тим, хто вже знаходиться в Білорусі, МЗС радить уникати масових заходів та місць скупчення громадян.

ДОВІДКА. Виклик посла на консультації до столиці - одна з форм дипломатичного реагування, що застосовується для демонстрації невдоволення політикою або недружніми діями іноземної держави, в якій цього посла акредитовано.

Читайте також: Зеленський шкодує через рішення Лукашенка віддати терористів Путіну

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини