RU

Україна відкликає посла при Раді Європи

25.06.2019, 17:20
Україна відкликає посла при Раді Європи - Фото
Павел Климкин (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)

Призупинення участі України в ПАРЄ - це цілком логічний крок. Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкінповідомляє Європейська правда.

"Але не назавжди, щоб не віддавати РЄ на розтерзання Росії і її друзям. Набагато складніше, власне, з Радою Європи. Це наш юридичний і людський обов'язок - брати участь в її механізмах захисту прав людини. Хоча арсенал цих механізмів далеко не ідеальний, але він важливий", - зазначив Клімкін.

Він вважає, що в усьому іншому РЄ втратив нашу довіру, і відновити її буде надзвичайно складно. "З лідера зусиль щодо захисту прав людини організація перетворилася в простого менеджера, причому такого собі. Тому відкликаємо нашого посла при Раді Європи для консультацій. Стратегія зрозуміла, тактика теж, але доточимо разом", - підкреслив глава МЗС.

Міністр у цілому позначив шість тез від МЗС про повернення Росії в ПАРЄ.

"Прикро, що все це сталося при французькому головуванні в РЄ. Бути країною-засновником нормандського формату і розгортати червону доріжку перед російськими депутатами без виконання РФ жодної з умов - це, вибачте за мій французький, повний mauvais ton. Просто тотальний когнітивний дисонанс, який ще відгукнеться всій Європі", - сказав він.

Клімкін додав, що "по-людськи йому Раду Європи, всю Європу і навіть кожного окремо з тих, хто голосував за видачу цієї індульгенції російської делегації, дуже шкода". "Компроміси з совістю ніколи нічим хорошим не закінчуються", - зазначив він.

У ніч на 25 червня 2019 року 118 депутатів ПАРЄ вирішили, що делегація РФ, яку вигнали з залу засідань в 2015 році за агресію їх країни проти України, може повернутися, не виконавши жодних зобов'язань.

Читайте також: Українська делегація призупиняє роботу в ПАРЄ

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини