RU

Україна веде переговори про закупівлю британської вакцини проти коронавірусу

17.06.2020, 12:52
Україна веде переговори про закупівлю британської вакцини проти коронавірусу - Фото
Ілюстративне фото: Mohamed Messara/EPA

Україна починає переговори щодо закупівлі вакцини-кандидата AZD1222 проти коронавирірусу у фармацевтичної компанії AstraZeneca. Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За словами глави МОЗ, президент Володимир Зеленський  розпорядився терміново почати переговори "за попереднім замовленням препарату - і процедура нібито вже йде." Важливо, щоб Україна була однією з перших країн, де буде застосована вакцина, яка до того пройде всі клінічні випробування", - сказав Степанов.

Зареєстрована в Британії англо-шведська фармакологічна компанія стверджує, що поставить в Європу щонайменше 400 млн безкоштовних доз: таку кількість замовили у розробника члени Інклюзивного європейського вакцинного альянсу (EIVA) - Німеччина, Франція, Італія і Нідерланди. Ці країни більше інших інвестують в розробку і інфраструктуру і, ймовірно, будуть першими, хто отримає дози. Поставки планують почати "до кінця року".

Нещодавно компанія уклала аналогічні угоди з Британією, США, а також Коаліцією з інновацій в області забезпечення готовності до епідемій і вакцинним альянсом GAVI - ще на 700 млн доз. Погоджено ліцензію з Індією на поставку 1 млрд доз, головним чином для країн з низьким і середнім рівнем доходу людей.

Читайте також: Вакцина від коронавірусу mRNA-1273 працює: скоро тести на 30 000 людей - звіт

У травні в Оксфорді оголосили про початок II і III фази випробувань AZD1222 в Британії на 10 000 дорослих добровольців. У компанії визнають, що вакцина може і не спрацювати, але прагнуть, як і багато конкурентів, в стислі терміни пройти випробування і, якщо з ними все буде в порядку, відразу мати під рукою запас вже зроблених доз, так і потужності для виробництва наступних партій. Загальна виробнича потужність, яку зібрала AstraZeneca, зараз становить 2 млрд доз.

У компанії пишуть, що прагнуть "забезпечити рівний доступ усім учасникам країнам по всій Європі".

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини