RU

Україна стане членом НАТО через ПДЧ. Реформи слід продовжувати – підсумок саміту Альянсу

14.06.2021, 20:01
Україна стане членом НАТО через ПДЧ. Реформи слід продовжувати – підсумок саміту Альянсу - Фото
Україна-НАТО (ілюстрація – пресслужба Міноборони)

НАТО підтверджує рішення, прийняте на саміті в Бухаресті в 2008 році, про те, що Україна стане членом Альянсу через план дій щодо членства (ПДЧ). Про це йдеться в комюніке за підсумками саміту в Брюсселі.

Підписуйтесь на розсилки LIGA.net – тільки головне у вашій пошті

"Ми підтверджуємо всі елементи цього рішення, а також подальші рішення, зокрема те, що кожен партнер буде оцінюватися по заслузі", – йдеться в документі.

У документі йдеться, що для членства Україні потрібно виконувати річні національні програми в рамках комісії Україна-НАТО – вони "залишаються механізмом, за допомогою якого Україна просуває реформи, що стосуються її прагнення до членства в НАТО".

Йдеться про боротьбу з корупцією, реформу децентралізації і повагу прав людини владою України.

У НАТО наголосили на важливості подальших реформ у сфері безпеки, також згадали реформу Служби безпеки України.

"Ми вітаємо значні реформи, вже проведені Україною, і напоглегливо закликаємо до подальшого прогресу у відповідності з міжнародними зобов'язаннями та зобов'язаннями України. Ми продовжимо надавати практичну підтримку реформам у сфері безпеки й оборони, зокрема в рамках комплексного пакету допомоги. Ми також продовжимо підтримувати зусилля України щодо зміцнення її стійкості до гібридних загроз, серед іншого шляхом активізації діяльності в рамках платформи НАТО-Україна", – наголошено в комюніке.

Також у заяві Альянсу не визнається і засуджується незаконна окупація Криму Росією.

"Ми також закликаємо Росію припинити перешкоджати доступу до Азовського моря й українських портів. Ми вітаємо стриману позицію України і дипломатичний підхід у цьому контексті", – кажуть у НАТО.

Росія як країна, яка підписала мінські угоди, несе значну відповідальність щодо їх дотримання, вважають у НАТО.

"Ми закликаємо Росію припинити розпалювати конфлікт, надаючи фінансову та військову допомогу збройним формуванням, які вона підтримує на сході України", – повідомляється в комюніке.

Читайте також: Україна доводить, що готова бути в НАТО більше, ніж більшість країн ЄС – Зеленський

Станислав Стороженко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини