05.12.2018, 18:09

Україна скликає ядерні країни через агресію Росії

Україна скликає ядерні країни через агресію Росії - Фото

МЗС вимагає термінових консультацій підписантів Будапештського меморандуму

Реклама
Реклама

Україна зажадала у країн-підписантів Будапештського меморандуму провести термінові консультації, щоб забезпечити повне дотримання зобов'язань, передбачених угодою, і негайно припинити агресію Росії. Про це повідомляє прес-служба МЗС.

У МЗС нагадують, що 24 роки тому Україна відмовилася від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки, які були закріплені Великобританією, США та Росією в Будапештському меморандумі в зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Зокрема, ці держави взяли на себе зобов'язання утримуватися від загрози силою або застосування сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності України.

Реклама

Держави-гаранти надали зобов'язання того, що їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України.

25 листопада Росія здійснила черговий акт збройної агресії проти України, обстрілявши і захопивши кораблі ВМС ЗСУ і їх екіпжі в Чорному морі і Керченській протоці.

У МЗС зазначають, що Україна незмінно розглядає Будапештський меморандум як важливий міжнародний інструмент забезпечення безпеки України і вимагає від Росії в повній мірі дотримуватися взятих зобов'язань.

Агресія РФ і порушення умов відмови України від ядерної зброї підриває міжнародний порядок і буде впливати на майбутні відносини з країнами, які вирішать розробляти ядерну зброю.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Реклама
Реклама
Реклама
Популярне
Реклама
Реклама
Реклама