RU

Україна проти РФ у ЄСПЛ. Суд взяв до "особливої уваги" зізнання Путіна в захопленні Криму

14.01.2021, 17:24
Україна проти РФ у ЄСПЛ. Суд взяв до
Володимир Путін (Фото: Максим Шипенков/ЕРА)

Європейський суд із прав людини у своєму рішенні про визнання прийнятною для розгляду справи України проти Росії про систематичні порушення прав людини в Криму взяв до "особливої уваги" заяви президента країни-агресора РФ  Володимира Путіна, в яких він підтвердив факт захоплення півострова російськими військовими. Про це йдеться в  рішенні ЄСПЛ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Нарешті, Суд взяв до особливої уваги незаперечні заяви президента Путіна", – йдеться в документі.

Першу таку заяву, нагадали в ЄСПЛ, було зроблено на зустрічі з керівниками російських силових структур у ніч із 22 на 23 лютого 2014 року. Путін тоді сказав, що прийняв рішення "розпочати роботу щодо повернення Криму до Російської Федерації".

Другу заяву Путін зробив під час телевізійного інтерв'ю 17 квітня 2014. Він прямо визнав, що Росія "роззброїла військові частини української армії і правоохоронні органи", і що "російські військовослужбовці підтримали кримські сили самооборони".

Сьогодні ЄСПЛ визнав частково прийнятною скаргу України проти Росії у справі про систематичні порушення прав людини в Криму. Тепер суд може переходити до розгляду справи за суттю.

  • Справа  ґрунтується на двох скаргах України від 2014 і 2015 років, які в 2018-му об'єднали в одну справу – Україна проти Росії (про Крим) №20958/14.
  • У ЄСПЛ зазначили, що в суді зараз знаходяться ще дві справи України проти РФ. Також подано понад 7000 індивідуальних скарг про події у Криму, на Донбасі та в Азовському морі.
  • 30 листопада 2020-го повідомлялося, що ЄСПЛ об'єднав кілька справ щодо Донбасу. Це може посилити позицію України в суді.
Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини