RU

Україна піднялася в рейтингу сприйняття корупції. Які позитивні зміни відбулися

28.01.2021, 10:28
Україна піднялася в рейтингу сприйняття корупції. Які позитивні зміни відбулися - Фото
Корупція (фото – depositphotos.com)

Україна займає 117 місце в світі за рівнем сприйняття корупції, за останній рік цей показник зріс на дев'ять пунктів – в 2016 році країна займала 126 місце з 180 країн. Про це свідчать дані дослідження Transparency International.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

Один рядок з Україною в рейтингу ділять: Єгипет, Есватіні, Непал, Сьєрра-Леоне і Замбія.

Відзначається, що оцінка України формується на підставі 9 різних досліджень – в них рейтинг країни або покращився, або залишився колишнім.

На думку організації, індекс у 2020 році покращився завдяки запуску Вищого антикорупційного суду з відповідною підсудністю, а також перезапуску Національного агентства з питань запобігання корупції.

"Ці події нарешті" завершили ланцюжок "створення антикорупційної інфраструктури в Україні, яка до цього могла працювати лише частково", – говориться в дослідженні.

На позитивні результати також вплинуло впровадження закону про надання НАБУ права самостійно здійснювати негласні слідчі дії. Також позитивні зрушення, на думку Transparency International, полягають у поверненні відповідальності за незаконне збагачення, посилення захисту викривачів і впровадженні необхідних змін у сфері державних закупівель.

Незважаючи на це, протягом усього 2020 року в Україні спостерігався тиск на антикорупційні інститути, повідомляється в дослідженні. Також спостерігалися спроби порушити і нівелювати досягнення в сфері державних закупівель.

"Як уряд, так і парламент намагаються внести зміни до законодавства і ввести локалізацію в державних закупівлях, що суперечить міжнародним зобов'язанням України", – вважають в організації.

Україна не виконала повністю жодної з п'яти рекомендацій Transparency International – дві були виконані частково. Виконання цих порад сприяло поліпшенню позицій України, зазначається в дослідженні.

Топ рейтингу виглядає так: Данія і Нова Зеландія – перші, за ними – Фінляндія, Сінгапур, Швеція і Швейцарія, вони треті.

На 2021 рік Transparency International дала Україні такі рекомендації, які повинні допомогти знизити рівень корупції:

– Ввести прозоре і підзвітне управління публічними активами і гарантувати подальший розвиток сфери закупівель.

– Забезпечити незалежність антикорупційної інфраструктури.

– Сформувати професійну і незалежну судову владу.

  • В 2019 Україна повернулася до рівня 2017 року в Індексі сприйняття корупції, втративши два пункти і з 30 балами зайнявши 126 місце в рейтингу з 180 країн.

Читайте також: У Зеленського створили антикорупційну стратегію до 2024 року: що пропонують

Станислав Стороженко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини