RU

Україна: Перейменування вулиці в Перемишлі не виправдане

29.11.2019, 12:48
Україна: Перейменування вулиці в Перемишлі не виправдане - Фото
Йосафат Коциловський (Фото: Facebook посольства)

Посольство України в Польщі заявляє, що перейменування вулиці в Перемишлі, названої на честь греко-католицького священика Йосафата Коциловського, є безпрецедентним явищем і не може бути виправдане. Про це йдеться на сторінці посольства в Facebook.

Посольство називає рішення міської влади про скасування назви "поспішним і необачним". "Маніпулювання авторів резолюції аргументами, вирваними з контексту, небажання почути польських громадян української національності - рівноправних жителів Перемишля на цей раз, на жаль, перемогли", - йдеться в повідомленні. Відомство зазначає, що папа Іван Павло II в 2001 році проголосив Коциловського блаженним, і перейменування вулиці - посягання на його пам'ять і на рішення Католицької церкви.

Під час Другої світової війни Коциловський безвиїзно залишався в Перемишльській єпархії, за свою діяльність піддавався контролю і тиску з боку як радянської, так і німецької влади. Після війни намагався протистояти комуністичному режиму. У 1945 році був вперше заарештований польською владою, а пізніше переданий радянській владі, повторно заарештований в 1946 і помер 17 листопада 1947 року в Лук'янівській в'язниці в Києві.

Читайте також: Україна дозволила Польщі проводити ексгумаційні роботи

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини