Україна не буде розривати договір про дружбу з РФ - Геращенко

03.09.2018, 15:08
Україна не буде розривати договір про дружбу з РФ - Геращенко - Фото
Ирина Геращенко (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)

Вона його просто не продовжить

Україна не має наміру розривати або денонсувати договір про дружбу з РФ, це дасть можливість використовувати його порушення з боку РФ в міжнародних судах. Разом з тим Київ не має наміру продовжувати дію документа. Про це в Facebook написала перший віце-спікер Ради Ірина Геращенко.

"Ми не денонсували і не розривали договір, щоб по максимуму використовувати його положення в міжнародних судах проти РФ, яка порушила цей договір. Але тепер ми не продовжуємо його дію, не пролонгуємо. Денонсація і не пролонгація - це не синоніми" - написала Геращенко.

Вона зазначила, що різницю між "денонсацією" і "непролонгацією" "повинні були б знати українські політики, особливо кандидати і кандидатки в президенти".

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що просить Міністерство закордонних справ підготувати документи для, як зрозуміли його журналісти, розірвання договору про дружбу і партнерство з РФ.

"Нарешті ми підійшли досить підготовленими і юридично захищеними до припинення дії договору про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною і РФ, який з вини Москви вже давно став анахронізмом. Уже найближчим часом чекаю від МЗС України необхідний пакет документів", - цитує Порошенка 5 канал.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна до 30 вересня офіційно повинна повідомити Росію про бажання припинити дію договору про дружбу, інакше він буде продовжений ще на 10 років.

За умовами договору, якщо за 6 місяців до закінчення терміну дії документа одна зі сторін не повідомить другій про бажання припинити його дію, він автоматично буде продовжений на наступні 10 років. Дія договору завершується 1 квітня. Відповідно Україна повинна повідомити Росію про бажання його припинити до 30 вересня.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих