RU

Україна може отримати новий статус у НАТО. Що це означає

21.02.2020, 15:41
Україна може отримати новий статус у НАТО. Що це означає - Фото
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

Україна може очікувати підвищення статусу до партнера НАТО з розширеними можливостями в цьому році. Про це в середу заявив міністр оборони Андрій Загороднюк, повідомляє Уніан.

Розглянути приєднання до програми розширених можливостей Україна попросила НАТО в січні, на засіданні комісії Україна-НАТО в Брюсселі. За словами Загороднюка, в НАТО задоволені просуванням українських реформ, і якщо їх темп буде збережено, підвищення статусу можна очікувати вже в жовтні. Раніше на зустрічі з міністром оборони Канади і генсеком НАТО Загороднюк заявляв, що Україна вже відповідає всім військовим критеріям, необхідним для приєднання до програми.

Статус партнера НАТО з розширеними можливостями має на увазі більш глибоку й індивідуальну взаємодію з силами альянсу. Зокрема, це:

- регулярні політичні консультації з питань безпеки, включаючи рівень міністрів;

- розширений доступ до програм взаємодії та навчань;

- обмін інформацією та отриманим досвідом;

- ближча взаємодія під час криз і підготовки операцій.

У коментарі DW віце-прем'єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба підкреслив, що якби в України вже був такий статус, обмін розвідувальною інформацією про збитий в Ірані український лайнер був би більш швидким і ефективним.

На даний момент статус партнера НАТО з розширеними можливостями мають п'ять країн: Австралія, Фінляндія, Грузія, Йорданія і Швеція.

Статус передбачає, що країна, котра отримала його, робить значний внесок у місії НАТО. Так, Австралія надає для спільних з альянсом операцій значну кількість військ, бере участь у боротьбі з сомалійськими піратами і обмінюється розвідінформацією про становище в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, включаючи Китай, Йорданія важлива для НАТО як партнер у боротьбі з тероризмом на Близькому Сході, Швеція і Фінляндія спільно з НАТО протистоять загрозам із боку Росії на Балтійському морі.

Читайте також: Столтенберг: США розмістять в Європі найбільшу кількість військ

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини