Україна екстрадувала вихідця з Інгушетії за запитом РФ

13.09.2018, 17:48
Україна екстрадувала вихідця з Інгушетії за запитом РФ - Фото
Фото: Андрей Гудзенко/LIGA.net

У Харківській правозахисній групі вважають екстрадицію Тимура Тумгоєва незаконною

Генеральна прокуратура екстрадувала громадянина Росії Тимура Тумгоєва в РФ за запитом ФСБ. Про це сьогодні повідомило видання Кавказ.Реалії з посиланням на представника вайнахської діаспори в Україні.

За словами співрозмовника, Тумгоєва видали росіянам 12 вересня.

За інформацією видання, рішення про екстрадицію підписав заступник генпрокурора Євген Єнін.

При цьому джерело Кавказ.Реаліі в Харківській правозахисній групі, яка здійснювала юридичний супровід справи Тумгоєва, повідомив, що на момент екстрадиції нібито діяло рішення Комітету ООН з прав людини про припинення екстрадиції Тумгоєва.

Прес-секретар ГПУ Андрій Лисенко підтвердив, що Тумгоєв був виданий російській стороні за запитом "компетентних органів РФ".

Там його звинувачують у проходженні навчання з метою здійснення терористичної діяльності та участь у терористичній організації.

Російські правоохоронці вважають Тумгоєва членом незаконного збройного формування, яке структурно входило в угруповання Ісламська держава. У РФ кажуть, що Тумгоєв "брав участь в бойових діях проти урядових військ Сирійської Арабської Республіки".

Лисенко каже, що Тумгоєв нібито не приховував своєї участі в терористичній організації.

Представник ГПУ зазначив, що росіянин повною мірою скористався своїм правом оскаржити рішення про екстрадицію, а й місцеві українські суди, і ЄСПЛ визначили, що перешкод для екстрадиції Тумгоєва немає. Про рішення Комітету ООН з прав людини, яке нібито припиняло екстрадицію громадянина РФ, Лисенко не згадав.

Крім того Лисенко повідомив, що ГПУ не відомо про бажання Тумгоєва воювати проти російського агресора в Донбасі. "Будь-яких даних про участь особи у АТО або бажання брати участь в АТО не надходило", - зазначив він.

У Харківській правозахисній групі вважають екстрадицію Тумгоєва незаконною.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих