RU

Україну може очікувати лібералізація візового режиму - МЗС Латвії

30.03.2015, 16:59
Україну може очікувати лібералізація візового режиму - МЗС Латвії - Фото
Едгарс Рінкевічс (фото - EPA)
Україна може розраховувати на лібералізацію візового режиму, що не є синонімом "безвізового режиму". Про це заявив в Ризі міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевічс.

Відповідаючи на питання про можливість прийняття під час Ризького саміту позитивного рішення щодо спрощення візового режиму в ЄС для громадян України, Рінкевічс привітав початок виконання Україною необхідних критеріїв для лібералізації візового режиму, в тому числі видачу біометричних паспортів, передає українська редакція Радіо Свобода.

За його словами, під час Ризького саміту буде дана оцінка процесу виконання Україною необхідних умов для лібералізації візового режиму, а також чітко визначено, до якого терміну країні слід зробити невиконану нею роботу в цьому напрямку.

Рінкевічс висловив сподівання, що після повторної оцінки зробленої Україною роботи та проведення відповідних політичних дискусій, питання про лібералізацію візового режиму для громадян України буде вирішено.

За словами латвійського міністра, травневий саміт Східного партнерства в Ризі буде одним з головних заходів програми наступних трьох місяців головування Латвії в Раді ЄС. Рінкевічс підкреслив важливість цього саміту, який буде відрізнятися від попередніх, оскільки проходить "під знаком війни" в Україні.

Раніше глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський заявив, що Україна не отримає безвізовий режим з ЄС на травневому саміті в Ризі. Згодом він уточнив, що рішення ЄС про введення безвізового режиму з Україною залежатиме від висновків експертної комісії.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що країни Євросоюзу сумніваються у введенні безвізового режиму з Україною через події в Донбасі, зокрема, через відсутність контролю над кордоном.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини