Українці зможуть простіше оформляти візи в ЄС з травня, - Кожара

Українці зможуть простіше оформляти візи в ЄС з травня, - Кожара - Фото
18.04.2013, 17:22

Україна вітає рішення Європарламенту про згоду на лібералізацію візового режиму, сказав міністр закордонних справ України Леонід Кожара

Спрощений візовий режим з країнами Європейського Союзу може набути чинності вже в першій половині травня 2013 року, після затвердження його Радою міністрів закордонних справ держав-членів ЄС, повідомив на брифінгу міністр закордонних справ України Леонід Кожара

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Кожара зазначив, що Україна вітає рішення Європарламенту про згоду на лібералізацію візового режиму. "Однак процедура в Європейському союзі трохи складніше, ніж у нас, в Україні. Після того як сталася ратифікація Європейським парламентом, ця угода буде прийматися Радою міністрів закордонних справ, після чого угода набуває чинності", - сказав він.

За словами Кожари, засідання Ради міністрів пройде в половині травня цього року. Він також зазначив, що лібералізація візового режиму дозволить українцям звертатися безпосередньо в дипломатичні місії та консульські установи, а не у візові центри. Також угодою передбачено спрощення багатьох технічних процедур.

Крім того, Кожара привітав рішення конференції президентів Європарламенту щодо продовження роботи в Україні моніторингової місії Кокса-Кваснєвського.

Нагадаємо, сьогодні Європарламент дав згоду на набуття чинності угоди між Україною та Європейським Союзом про спрощення порядку видачі віз громадянам України.

Досьє на Леоніда Кожару