RU

Українці визнають, що з Росією йде війна, росіяни - заперечують

22.10.2014, 16:09
Українці визнають, що з Росією йде війна, росіяни - заперечують - Фото
2912129eac4150acf2f4a386938ef8a9.jpg
70% жителів України визнають, що між Україною і Росією йде війна, серед росіян таких - лише 26%. Про це свідчать результати опитування, проведеного в Росії Левада-Центром, а в Україні - Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Згідно з дослідженням, 59% жителів Росії не вважають, що між країнами в даний час йде війна. Половина росіян (50%) вважають, що Росія активно підтримує проросійськи налаштовані сили на сході України. Серед жителів України так думають 74% респондентів. При цьому 75% росіян не покладають відповідальність на Росію за конфлікт, що склався на сході України, і лише 17% готові з цим погодитися. Навпаки, 63% українців вважають Росію відповідальною за кровопролиття.

Більше двох третин опитаних українців (66%) не вважають, що Росія захищає інтереси російськомовних громадян на сході України. Тільки кожен п'ятий житель України розглядає позицію Росії як справедливу підтримку і захист російського населення України.

45% жителів України бачать політичний статус Донбасу таким же, як це було до кризи. У той час як 40% росіян хотіли б бачити Донбас окремою державою.

Єдиної думки серед жителів України про шляхи подолання конфлікту на сході країни немає: 28% респондентів - за мир за всяку ціну, 24% опитаних наполягають на компромісі з ДНР і ЛНР, але не допускають серйозних поступок, 23% вважають, що треба йти на компроміс, але тільки в принципових питаннях. Кожен шостий житель України вважає, що ніяких поступок ополченцям бути не повинно, навіть якщо заради цього доведеться воювати.

Опитування Левада-Центру проведені 22-25 серпня 2014 року і 26-29 вересня і 2014 року по репрезентативній всеросійській вибірці міського та сільського населення серед 1600 осіб у віці 18 років і старше в 134 населених пунктах 46 регіонів країни. Статистична похибка даних цих досліджень не перевищує 3,4%.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини