RU

Українці в Росії вимагають, щоб Янукович захистив їхні права

22.05.2012, 12:24
Українці в Росії вимагають, щоб Янукович захистив їхні права - Фото
ce1ffa48be91cd270fd1a224cfe3eaf3.jpg
Президент України Віктор Янукович повинен виступити на захист українців і відреагувати на рішення Верховного суду Росії про ліквідацію організації Об'єднання українців Росії. Про це заявив голова Української всесвітньої координаційної ради (УВКР) Михайло Ратушний. За його словами, це рішення російського суду стало черговою ланкою в політиці повної ліквідації й зачистки українського суспільства в Росії.

"Повної відсутності в Росії державних шкіл та дитячих садків з українською мовою викладання, неможливості українцями отримувати теле- і радіопередачі рідною мовою, позбавлення їх можливості відвідування українських церков виявилося недостатньо. Верховний суд Російської Федерації вирішив ліквідувати ійможливість українців самоорганізовуватися, визнавши поза законом Об'єднання українців Росії - організацію з більш ніж двадцятирічною історією ... Ліквідовано організацію, яка мала свої представництва у всіх без винятку суб'єктів Російської Федерації. Організація, яка у своїй діяльності керувалася нормами російського законодавства й принципами міжнародного права, що стосуються прав і свобод представників етнічних меншин " , - йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті УВКР.

Ратушний констатував, що Верховний суд Росії повністю проігнорував проведену керівництвом Об'єднання українців Росії роботу з усунення зауважень російського Міністерства юстиції. "Враховуючи вищевикладене, вважаємо, що керівництво української держави має зайняти чітку й принципову позицію щодо права на самоорганізацію української громади в Росії", - додав він.

УВКР зазначає, що прем'єр-міністр і Міністерство закордонних справ України зайняли адекватну позицію на переговорах з російською стороною про відновлення діяльності ОУР: "Але, як виявилося, цього недостатньо. Вважаємо, що в нинішній ситуації повинен заявити свою позицію і президент України, а положення українців в Росії має бути предметом переговорів на вищому рівні з керівництвом Російської Федерації ".

Нагадаємо, 18 травня Верховний суд Росії задовольнив позов Міністерства юстиції РФ з проханням ліквідувати Об'єднання українців Росії. Міністерство закордонних справ України назвало рішення Верховного суду Росії упередженим по відношенню до діяльності української діаспори. ОУР буде подавати апеляцію на рішення Верховного суду РФ, а якщо аналогічне рішення винесе і Апеляційний суд, то буде готувати касацію.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини