RU

Українців підозрюють у постачанні зброї до Північної Кореї

15.05.2013, 13:44
Українців підозрюють у постачанні зброї до Північної Кореї - Фото
На озброєнні армії КНДР стоїть чимало зразків ще радянської техніки (фото - ЕРА)
Двох громадян України підозрюють у причетності до організації контрабандних поставок зброї до Північної Кореї. Про це сказано у звіті експертів Ради безпеки ООН.

"Український МЗС перевірить інформацію щодо поставок зброї в КНДР українськими громадянами, яка значиться в доповіді експертів ООН", - заявив сьогодні на брифінгу в.о. директора департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс, якого цитує кореспондент  ЛІГАБізнесІнформ.

"Нам необхідно проаналізувати цей документ, чи дійсно йдеться про українських громадян. Ми знаємо, що нещодавно була оприлюднена інформація про нібито поставки зброї Україною до Лівії, але в підсумку аналіз показав, що це не відповідає дійсності", - сказав Перебийніс.

Він зазначив, що Україна чітко дотримується всіх санкцій на постачання зброї. "У нас діє механізм, через який неможлива поставка зброї в країни, які знаходяться під міжнародними санкціями", - сказав він.

Тим часом, у доповіді ООН пропонується ввести санкції відносно двох громадян України, Юрія Лунова та Ігора Карєва-Попова, а також громадянина Казахстану Олександра Зикова, через їх нібито причетність до постачань зброї до Північної Кореї.

В цілому експерти Ради безпеки ООН у своїй доповіді заявили про причетність до незаконних поставок зброї трьох північнокорейських організацій, а також 12 фізичних осіб. Сьогодні МЗС Казахстану також заявив, що з'ясовує причетність свого громадянина до контрабанди зброї в КНДР.

Нагадаємо, Євросоюз, ООН і США ввели жорсткі фінансові санкції, ембарго на ввезення зброї й інші обмеження щодо Північної Кореї з метою зупинити розробки ядерної зброї в цій країні.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини