RU

Українці радикально змінили своє ставлення до Росії, - опитування

04.09.2013, 16:41
Українці радикально змінили своє ставлення до Росії, - опитування - Фото
Фото: rb.com.ua
Українці кардинально змінили свою оцінку українсько-російських відносин - на негативну. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного в серпні компанією Research & Branding Group.

У серпня 2013 42% українців оцінили українсько-російські відносини як в цілому напружені, погані, тоді як ще в квітні поточного року таку оцінку давали тільки 20 % респондентів. При цьому хорошими, добросусідськими відносини з Росією в серпні назвали лише 14 % українців (у квітні таких було 42 %). Настільки гарними, наскільки й поганими їх вважають 40% респондентів, - на 5 % більше, ніж навесні . 4% вагалися з відповіддю.

Істотно скоротилася в серпні  порівняно з квітнем кількість українців, які сприймають Росію як братську країну (скорочення на 10% - до 22 %) і дружню державу (скорочення на 8% - до 16 %). Збільшилася кількість українців, які бачать в Росії просто сусіда (збільшення на 11% - до 28 %) і конкурента (на 5% - до 10 %).

Необгрунтованими дії РФ щодо блокування імпорту українських товарів вважають 46% українців, протилежної точки зору дотримується 15% опитаних.

Більшість українців (75% ) згодні з думкою, що причини українсько-російської торгової війни мають більшою мірою політичний, ніж економічний характер. Не згодні з цим 9 % опитаних , 16% вагалися з відповіддю.

Починаючи з 2005 року, компанія Research & Branding Group проводить дослідження громадської думки щодо оцінки українсько-російських відносин. Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24- х областях України, АР Крим, містах Київ і Севастополь. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання, статтю і віком. Поточне дослідження було проведено в період з 20-31 серпня 2013 року. Обсяг вибіркової сукупності склав 2079 чоловік. Очікувана середня помилка вибірки складає +-2,2%.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини