RU

Українці не хочуть російську мову другою офіційною - опитування

10.04.2015, 15:33
Українці не хочуть російську мову другою офіційною - опитування - Фото
de5c876d9313f22955ca5effd2c783aa.jpg

Трохи більше половини населення України - 52% - вважають, що зробити російську мову другою офіційною мовою потрібно тільки в тих місцевостях, більшість населення яких цього бажає. Позицію, що російську мову треба усунути з офіційного спілкування і позицію, що російську мову треба зробити другою державною мовою в Україні, підтримують приблизно рівні частки опитаних - 21% і 19% відповідно. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного з 14 по 24 лютого 2015 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Згідно з результатами опитування, частка тих, хто вважає, що російську мову треба зробити другою державною мовою України, суттєво зменшилася: у 2013 році таких було 27%, а в 2015 році стало 19%.

На сході та півдні України більше прихильників надання російській мові статусу другої державної, ніж на заході і в центрі. Однак у західному та центральному регіонах більше прихильників усунення російської мови з офіційного спілкування на всій території України.

Надання російській мові статусу другої офіційної мови тільки в тих місцевостях, більшість населення яких цього бажає, підтримує найбільша частка населення в усіх регіонах України.

Згідно з результатами опитування, у разі проведення референдуму про надання російській мові статусу другої державної, майже половина населення - 48% проголосували б проти, і лише третина - 33% - проголосували б за. Ще 9% не прийняли б участі в голосуванні і 10% не змогли визначитися.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини