RU

Українці не готові до компромісів заради миру в Донбасі

16.02.2017, 14:33
Українці не готові до компромісів заради миру в Донбасі - Фото
da54ee1ddfd1c95c463b32ab555bc591.jpg
Фактично жоден з компромісів, які пропонуються задля встановлення миру в Донбасі, не був підтриманий більшістю населення України. Про це свідчать результати опитування, проведеного фондом Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Найнеприємнішими виявилися пропозиції провести місцеві вибори на умовах, які вимагають бойовики в Донбасі (71% вважають такий компроміс неприйнятним і тільки 10% - прийнятним), а також повна амністія всім бойовикам (68% вважають це неприйнятним і 12% згодні на такий компроміс) .

Не знаходить громадської підтримки ідея про особливі політичні і економічні відносини з тимчасово непідконтрольними Росією територіями: 60% - проти, а 13% - за.

Переважно неприйнятними виглядають і такі варіанти домовленостей, як формування місцевої поліції, судів і прокуратури в ОРДЛО виключно з місцевих представників (59% і 13%), внесення змін до Конституції щодо надання російській мові статусу державної мови (56% і 24%), надання і закріплення в Конституції особливого статусу окремих територій Донецької і Луганської областей (55% і 24%), а прийняття закону про нейтральний і позаблоковий статус України (45% називають неприйнятним компромісом, але 30% були б з цим згодні).

Дослідження проводилося з 16 по 20 грудня 2016 у всіх регіонах України за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей. Соціологами було опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Опитування здійснено в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

7 жовтня 2014 року повідомлялося, що згідно з результатами опитування фонду Демократичні ініціативи ім. І.К.Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, більше половини українців - 51% -  готові були йти на компроміси заради миру з Росією і терористами ДНР і ЛНР. Зате 40% не були схильні до поступок: 16% - до жодних взагалі, ще 24% згодні піти лише на незначні компроміси.

Читайте також: В Україні зростає дезорієнтація громадян: соціологічне опитування

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини