RU

Українці не бояться влади, але й не протестуватимуть,- опитування

08.10.2013, 12:34
Українці не бояться влади, але й не протестуватимуть,- опитування - Фото
1d4fb53b38e761d12e1b77aa29cac22a.jpg
Майже у половини громадян нинішня українська влада викликає байдужість. Все менше українців відчувають до влади страх, боязнь або, навпаки, бажання допомогти і симпатію. Про це свідчать результати соціологічного дослідження компанії GfK Ukraine, проведеного в серпні 2013 року.

Як повідомляє пре-служба GfK Ukraine, 41% респондентів у віці старше 16 років відчувають байдужість до української влади. Порівняно з результатами аналогічного опитування, проведеного в березні 2012 року, частка байдужих до влади зросла на 10 процентних пунктів.

Одночасно знизилася частка респондентів, які відчувають до влади страх і боязнь (з 8% у березні 2012 року до 4 % у серпні 2013 року). З іншого боку, все менше українців хочуть допомогти владі (6% зараз проти 9% в 2012 році), відчувають симпатію (1% проти 3 %) та участь (6% проти 10 %).

У 27% українців такі негативні почуття до влади як ненависть, презирство, роздратування з'явилися за останні чотири роки. У східному і південному регіонах України таких більше 60%.

При цьому, якщо всенародні вибори президента в 2015 році будуть скасовані, то тільки чверть опитаних готові вийти на мітинг чи демонстрацію. Трохи більше опитаних (26%) готові виходити на акції протесту, якщо вибори будуть сфальсифіковані. 35% респондентів готові вийти на мітинг проти захоплення рейдерами підприємства, де працюють вони чи члени їх сім'ї. Одночасно з цим різке падіння рівня життя, невиплата зарплат, пенсій, знецінення гривні може підштовхнути до протестів 45 % українців. Така подія, як наїзд п'яним прокурором на вагітну жінку на тротуарі, може вивести на акції близько 47% опитаних.

"В останні роки громадяни майже повністю втратили позитивні почуття до влади. Їх змінила не агресія, а байдужість - українці готові активно протестувати тільки для захисту особистих, а не цивільних прав", - прокоментував результати дослідження заступник директора GfK Ukraine Гліб Вишлінський.

Опитування проводилося в рамках регулярного дослідження електоральних настроїв населення на основі Омнібуса GfK Ukraine в період з 1 по 15 серпня 2013 року. Загальна вибірка опитування складає 1000 респондентів у віці старше 16 років. Вибірка репрезентативна для населення України за статтю, віком, регіоном проживання та розміром населеного пункту. Опитування проводилося методом особистого інтерв'ю. Максимальна похибка - 3,1 %.

GfK Ukraine проводить регулярне дослідження електоральних настроїв населення щомісячно з 2009 року.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини