RU

Українці бачать два шляхи повернення Криму - опитування

03.03.2015, 13:04
Українці бачать два шляхи повернення Криму - опитування - Фото
Фото: ЕРА
Українці вважають, що повернути Крим під юрисдикцію України найбільш ймовірно двома шляхами: за допомогою реформування української економіки чи погіршення економічної ситуації в Росії. Такі результати дослідження, проведеного Фондом Демократичні ініціативи ім.Кучеріва спільно з соціологічною службою Юкрейніан соціолоджі сервіс, - передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

69% жителів України вважають, що питання про повернення Криму до складу України піднімати необхідно, причому більшість з них (42,5%) вказують на необхідність робити це вже сьогодні, оскільки Крим - анексована територія, на якій проживають українці і татари, які потребують захисту . Ще 27% вважають, що в цілому піднімати це питання необхідно, але не зараз.

Єдиним регіоном України, де більше половини населення не вважають за необхідне повертати Крим до складу України, виявилася Донецька область: 39% жителів пояснюють це тим, що Крим скористався своїм правом на самовизначення, і ще 16,5% вважають, що Крим завжди був російською територією . При цьому 37% жителів Донбасу підтримують ідею про необхідність піднімати питання про повернення Криму: з них 15,5% вважають це завдання невідкладним, 21,5% пропонують почекати з активним вирішенням цієї проблеми.

Найбільшу підтримку українці віддають перспективі повернути Крим в результаті проведення ефективних внутрішніх реформ - 24%. Майже таку ж підтримку населення (21%) отримав сценарій, при якому повернення Криму відбудеться внаслідок погіршення внутрішньополітичної та економічної ситуації в Російській Федерації, тобто без цілеспрямованих на повернення Криму зусиль самої України. Ще 14% жителів України вважають, що повернути Крим можна тільки військовим шляхом, 13% підтримують спосіб міжнародного тиску і санкцій заходу щодо Росії. В той же час, 16% населення України не бачать жодних шляхів повернення Криму.

У питанні конкретних шляхів відновлення суверенітету України в Криму Донбас теж відзначився особливою думкою: 56% жителів Донбасу не бачать ніякої можливості повернути Крим до складу України.

Дослідження проведено в 11-ти історичних регіонах України, які охоплюють 23 області та місто Київ, з 25 грудня 2014 року по 15 січня 2015 року. Опитано 4413 респондентів. Опитування в Луганській області та анексованому Криму не проводилося. В опитуванні застосовувалася квотна вибірка, яка за областями, типами поселення, віком і статтю репрезентує населення виділених регіонів України віком від 18 років. Максимальна похибка вибірки по кожному регіону не перевищує 5%.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини