Український Інтерпол не отримував відмови щодо розшуку Онищенка

12.12.2016, 12:59
Український  Інтерпол не отримував відмови щодо розшуку Онищенка - Фото
Фото: EPA
Інформація про відмову Інтерполу оголосити в розшук депутата і головного фігуранта газової справи Олександра Онищенка  в українське бюро поки не надходила. Про це в ефірі телеканалу 112 Україна заявив керівник українського бюро Інтерполу Василь Неволя.

За його словами, інформація про будь-яке прийняте комісією рішення з контролю за файлами Інтерполу у цій справі офіційно не надходила. Він припустив, що, можливо, якесь рішення вже і прийнято.

"До нас про це офіційними каналами поки нічого не надходило", - сказав Неволя.

Керівник українського бюро пояснив також, за яких умов Інтерпол може заблокувати оголошення в розшук.

"Справа (Онищенка, - ред.) знаходиться на розгляді комісії по контролю за файлами Інтерполу, це незалежний орган, створений саме для того, щоб розглядати скарги захисту і самих фігурантів справ про міжнародний розшук", - зазначив Неволя.

Він додав, що саме комісія вивчає питання про відповідність або невідповідність процесу оголошення в міжнародний розшук.

Серед основних критеріїв відповідності є положення ст. 2 і ст. 3, які передбачають нейтральний статус організації і категорично забороняють організації втручатися в справи, які мають переважно політичний, військовий, расовий або релігійний характер.

"Якщо комісія знаходить якісь моменти невідповідності цим правилам, тоді приймає рішення про блокування розшуку", - сказав він.

Однак в коментарі ЛІГА.net  сьогодні не змогли ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію в приймальні Неволі. "Ми не коментуємо цю інформацію, з'єднати з главою українського бюро не можемо, всі питання вирішуйте через нашу прес-службу", - відзначили в приймальні голови українського бюро Інтерполу.

Протягом двох годин кореспонденту ЛІГА.net так і не вдалося додзвонитися до прес-служби за вказаним телефоном, оскільки там взагалі ніхто не брав слухавку.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского