RU

Український МЗС не буде брати участь у саміті НАТО

03.12.2013, 09:47
Український МЗС не буде брати участь у саміті НАТО - Фото
b93be9253ea3d4759e5fbeb6a9ab941e.jpg
Сьогодні в штаб-квартирі НАТО починається дводенний саміт міністрів закордонних справ країн-членів і партнерів альянсу. Участь у саміті міністра закордонних справ України Леоніда Кожари не планується. Про це пише Комерсант-Україна.

Представники НАТО обережно коментують ситуацію в Україні і сподіваються, що співпраця з нашою країною буде продовжуватися. Не виключено, що за підсумками саміту альянс зробить заяву щодо останніх подій в Україні.

"Ми дуже уважно стежимо за ситуацією в Україні. Генеральний секретар НАТО (Андерс Фог Расмуссен, - ред.) вчора заявив, що ситуація в Україні повинна вирішуватися в дусі демократії, а не насильства", - заявила Лунгеску.

Ще один високопоставлений представник альянсу заявив, що відносини з Києвом мають "міцну практичну основу": "Україна є учасником всіх операцій НАТО, включаючи останню - "Океанський щит". У штаб-квартирі, втім, не виключають, що на саміті міністри обговорять ситуацію в нашій країні, і навіть буде підготовлена ​​якась спільна декларація. "Ми бачимо, що дуже багато громадян України підтримують євроінтеграцію. Після розгону демонстрації 30 листопада її учасники пішли далі в своїх вимогах. Але це внутрішня справа України, і ми утримуємося від коментарів на користь тієї чи іншої сторони. Якщо декларація буде підготовлена ​, то її зміст буде залежати від поточної ситуації", - заявив співрозмовник в штаб-квартирі НАТО.

Учора ж стало відомо, що 10 грудня відбудеться зустріч послів країн-членів і партнерів альянсу. На ній серед іншого буде обговорюватися виконання плану співробітництва між Україною і НАТО в 2013 році, і розглядатися плани кооперації на наступний рік. "Ми будемо продовжувати спільну роботу в галузі військової освіти та впровадження стандартів НАТО. В останні два роки ми побачили, що політика України у сфері оборони відповідає європейській моделі. Це полягає, наприклад, у прагненні скоротити чисельність збройних сил і створити професійну армію", - заявив один з представників альянсу.

За його словами, в НАТО розраховують, що наступного року Україна приєднається ще до декількох його програм. Це, зокрема, програма Smart Defence, яка допоможе ефективніше витрачати бюджетні кошти в рамках оборонного планування  Harbor Protection (заходи з охорони портів і гаваней), а також Connected Forces Initiative - підвищення бойової готовності шляхом поліпшення освіти персоналу та підготовки кадрів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини