Українським в'язням дозволили вибирати собі лікаря

28.05.2012, 17:57
Українським в'язням дозволили вибирати собі лікаря - Фото
6bce145e8948ef5dedaf2fa676635b43.jpg

Мін'юст та Міністерство охорони здоров'я видали спільний наказ, що регламентує можливість лікування ув'язнених персональними лікарями

Міністерство юстиції та Міністерство охорони здоров'я України спільним наказом затвердили порядок взаємодії Державної кримінально-виконавчої служби з установами охорони здоров'я з надання медичної допомоги засудженим. Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту з посиланням на спільний наказ Раїси Богатирьової та  Олександра Лавриновича, який зобов'язує встановити орієнтовний перелік закладів охорони здоров'я для надання медичної допомоги засудженим.

Такий перелік, з урахуванням спеціалізації закладів охорони здоров'я та наявності умов, що дозволяють забезпечити ізоляцію засуджених, повинні визначати МОЗ АР Криму, управління (головні управління) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міськдержадміністрацій і управління Госпенітенціарной служби України в Криму та Севастополі, Києві та Київській області, областях.

Особи, які прибули до установ виконання покарань, зобов'язані проходити первинний медогляд з проведенням флюорографічного обстеження. Під час огляду виявляються особи, яким заподіяні тілесні ушкодження, а також ті, хто представляє епідемічну небезпеку для оточуючих або потребують невідкладної медичної допомоги, повідомили в прес-службі.

Крім того, у разі виявлення у засудженого тілесних ушкоджень медпрацівник зобов'язаний негайно повідомити про це керівництву установи виконання покарань та скласти довідку у трьох примірниках, один з яких буде видаватися на руки засудженому. Протягом доби з моменту виявлення пошкоджень інформація в письмовому вигляді передається прокурору.

Також, згідно з наказом, тепер засуджений має право на вільний вибір лікаря. Для цього засудженому необхідно звернутися до лікаря медчастини установи з проханням про допуск обраного лікаря-спеціаліста. Консультації, обстеження і лікування обраним лікарем-фахівцем здійснюватися (якщо це можливо) в медичній частині установи виконання покарань в присутності персоналу цієї медчастини. Відшкодування витрат, пов'язаних із залученням лікаря, здійснюватиметься за рахунок засудженого або його родичів.

В інших випадках медобстеження засудженого й встановлення діагнозу здійснюватимуться лікарем медичної частини установи виконання покарань. У випадках, коли лікарі медичної частини не зможуть самостійно встановити діагноз, начальник медчастини повинен подати запит до керівництва установи виконання покарань щодо залучення відповідного лікаря-фахівця установи охорони здоров'я або виклику бригади швидкої медичної допомоги.

У разі необхідності додаткових обстежень чи лікування, якщо це не може бути проведено в медчастинах установи виконання покарань (наприклад, якщо наявним обладнанням, лабораторіями і обсягом медико-санітарної допомоги не передбачено подібних обстежень), їх проведення буде здійснюватися на базі закладу охорони здоров'я з орієнтовного переліку .

При цьому керівництво установи виконання покарань зобов'язане організувати й забезпечити цілодобову охорону засудженого під час лікування в закладі охорони здоров'я.

Наказом також визначається, що документи, що містять відомості про стан здоров'я засудженого та надання йому необхідної медичної допомоги, повинні зберігатися з дотриманням умов, що гарантують конфіденційність цих відомостей.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы