RU

Українським в'язням дозволили вибирати собі лікаря

28.05.2012, 17:57
Українським в'язням дозволили вибирати собі лікаря - Фото
6bce145e8948ef5dedaf2fa676635b43.jpg
Міністерство юстиції та Міністерство охорони здоров'я України спільним наказом затвердили порядок взаємодії Державної кримінально-виконавчої служби з установами охорони здоров'я з надання медичної допомоги засудженим. Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту з посиланням на спільний наказ Раїси Богатирьової та  Олександра Лавриновича, який зобов'язує встановити орієнтовний перелік закладів охорони здоров'я для надання медичної допомоги засудженим.

Такий перелік, з урахуванням спеціалізації закладів охорони здоров'я та наявності умов, що дозволяють забезпечити ізоляцію засуджених, повинні визначати МОЗ АР Криму, управління (головні управління) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міськдержадміністрацій і управління Госпенітенціарной служби України в Криму та Севастополі, Києві та Київській області, областях.

Особи, які прибули до установ виконання покарань, зобов'язані проходити первинний медогляд з проведенням флюорографічного обстеження. Під час огляду виявляються особи, яким заподіяні тілесні ушкодження, а також ті, хто представляє епідемічну небезпеку для оточуючих або потребують невідкладної медичної допомоги, повідомили в прес-службі.

Крім того, у разі виявлення у засудженого тілесних ушкоджень медпрацівник зобов'язаний негайно повідомити про це керівництву установи виконання покарань та скласти довідку у трьох примірниках, один з яких буде видаватися на руки засудженому. Протягом доби з моменту виявлення пошкоджень інформація в письмовому вигляді передається прокурору.

Також, згідно з наказом, тепер засуджений має право на вільний вибір лікаря. Для цього засудженому необхідно звернутися до лікаря медчастини установи з проханням про допуск обраного лікаря-спеціаліста. Консультації, обстеження і лікування обраним лікарем-фахівцем здійснюватися (якщо це можливо) в медичній частині установи виконання покарань в присутності персоналу цієї медчастини. Відшкодування витрат, пов'язаних із залученням лікаря, здійснюватиметься за рахунок засудженого або його родичів.

В інших випадках медобстеження засудженого й встановлення діагнозу здійснюватимуться лікарем медичної частини установи виконання покарань. У випадках, коли лікарі медичної частини не зможуть самостійно встановити діагноз, начальник медчастини повинен подати запит до керівництва установи виконання покарань щодо залучення відповідного лікаря-фахівця установи охорони здоров'я або виклику бригади швидкої медичної допомоги.

У разі необхідності додаткових обстежень чи лікування, якщо це не може бути проведено в медчастинах установи виконання покарань (наприклад, якщо наявним обладнанням, лабораторіями і обсягом медико-санітарної допомоги не передбачено подібних обстежень), їх проведення буде здійснюватися на базі закладу охорони здоров'я з орієнтовного переліку .

При цьому керівництво установи виконання покарань зобов'язане організувати й забезпечити цілодобову охорону засудженого під час лікування в закладі охорони здоров'я.

Наказом також визначається, що документи, що містять відомості про стан здоров'я засудженого та надання йому необхідної медичної допомоги, повинні зберігатися з дотриманням умов, що гарантують конфіденційність цих відомостей.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини