RU

Українське питання розкололо Європу напередодні саміту у Вільнюсі

26.11.2012, 13:42
Українське питання розкололо Європу напередодні саміту у Вільнюсі - Фото
У противників підписання угоди з Україною - великі претензії до Януковича

Європа розділилася в питанні того, чи потрібно підписувати угоду про асоціацію з Україною. Про це з посиланням на власні джерела пише брюссельське інтернет-видання EUobserver. "Жменька країн ЄС прагне підписати угоду з Україною восени, незважаючи на ерозію демократичних стандартів", - зазначає автор статті.

За даними видання, Чехія, Литва, Польща та Словаччина виступають за підписання угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з Україною на саміті країн Східного партнерства, який відбудеться у Вільнюсі восени під головуванням в ЄС Литви. "Ми вважаємо (угоду, - ред.) не подарунком для українського уряду, а скоріше способом відкрити перспективи українським громадянам і запровадити європейський порядок денний для українського керівництва", - заявив високопоставлений дипломат з однієї з чотирьох країн. Найбільш оптимістичний сценарій - паралельно з Україною підписати угоди про асоціацію ще й з Молдовою, Грузією та Вірменією.

Ще чотири країни - Швеція, Фінляндія, Данія та Нідерланди - дотримуються протилежної позиції: вони вважають, що документ про асоціацію з Україною має бути взагалі заморожений після того, як "він (президент Янукович, - ред.) відправив до в'язниці своїх політичних супротивників" і провів парламентські вибори на свою користь.

Ця група країн (Nordic-Dutch group) планує в грудні висунути Україні жорсткі умови для підписання угоди про асоціацію: свобода екс-прем'єру Юлії Тимошенко і реформа судової системи. Деякі з них також пропонують скасувати візит Януковича до Брюсселя на саміт Україна-ЄС в лютому або березні.

"Ми розчаровані керівництвом України... Воно не виконало вимоги, які були висунуті, до цих пір. Я не думаю, що саміт буде доцільним у цей час", - заявив скандинавський дипломат.

Франція і Великобританія поки підтримують переговори на низькому рівні, а Німеччина поки не визначилася.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини