RU

Українська Гельсінська спілка просить помилувати Тимошенко

10.04.2013, 12:33
Українська Гельсінська спілка просить  помилувати Тимошенко - Фото
ea9200594fc72a0deb26da45a55a6577.jpg
Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) просить президента України Віктора Януковича помилувати екс-прем'єра Юлію Тимошенко через погіршення її здоров'я і в зв'язку з тим, що вона вже відбула значну частину терміну покарання.

"На сьогоднішній день стан її здоров'я потребує постійного догляду та контролю в спеціалізованих медичних установах, ефективно забезпечити які складно в умовах відбування покарання. Станом на квітень 2013 року Тимошенко Ю.В. фактично відбула значну частину призначеного судом покарання. Очевидно, що давно вичерпані ті можливості досягнення цілей, яких повинно було досягти покарання", - йдеться в тексті клопотання про помилування, опублікованому на сайті УГСПЛ в середу, 10 квітня.

"Дане клопотання буде подано президентові сьогодні", - повідомили в Українській Гельсінській спілці.

В організації нагадують, що згідно п. 27 ч. 1 ст. 106 Конституції України та ч. 1 ст. 87 Кримінального кодексу України президент здійснює помилування стосовно індивідуально визначеної особи.

Автори звернення до Януковича звертають увагу на те, що за час ув'язнення Тимошенко багато медиків неодноразово фіксували погіршення стану її здоров'я, що призвело до необхідності госпіталізації. "Очевидно, що умови, в яких відбувається її лікування, мало сприяють його ефективності", - вважають в союзі.

"Беручи до уваги, що по справі, за якою Тимошенко Ю.В. відбуває покарання, закінчені всі процесуальні дії, і враховуючи вашу, шановний Вікторе Федоровичу, позицію щодо необхідності гуманізації системи відбування покарання, а також зважаючи європейських стандартів в галузі прав людини, які передбачають забезпечення ефективної медичної допомоги особам, яких тримають в місцях позбавлення волі, просимо вас помилувати Тимошенко Юлію Володимирівну і звільнити її від покарання на підставі статті 85 Кримінального кодексу України", - йдеться у клопотанні.

Звернення від імені Української Гельсінської спілки з прав людини підписали голова правління Євген Захаров та виконавчий директор Аркадій Бущенко.

У жовтні 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. Вона відбуває покарання в Качанівській виправній колонії в Харкові. З травня 2012-го ув'язнену перевели на лікування з колонії в харківську Центральну клінічну лікарню № 5. 7 квітня Янукович підписав указ про помилування ряду засуджених, у тому числі екс-глави МВС Юрія Луценка. Європейські політики вітали рішення президента України і заговорили про необхідність помилування і Юлії Тимошенко. У Єврокомісії заявили, що звільнення Луценка для підписання в листопаді цього року Угоди про асоціацію між Україною та ЄС недостатньо - Януковича просять звільнити і екс-прем'єра.

Досьє на Юлію Тимошенко

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини