Українські військові поки не зможуть розривати контракти

18.10.2016, 16:58
Українські військові поки не зможуть розривати контракти - Фото
b3f409ca456a0a4de611126dbb11d12e.jpg

Звільнення великої кількості військовослужбовців негативно вплине на боєздатність ЗСУ

Верховна Рада підтримала вето президента на закон, що дозволяв контрактникам звільнятися до завершення особливого періоду. За те, щоб подолати вето президента на зміни до закону про військовий обов'язок і військову службу №4689 проголосували 82 депутати при 300 необхідних, передає кореспондент ЛІГА.net.

За те, щоб відправити документ на доопрацювання, проголосували 149 депутатів при 226 необхідних.

Таким чином, закон відхилено. Прийнятим парламентом законом пропонувалося дозволити контрактникам, які надійшли на службу до жовтня 2015 року, розривати контракти через певний період (через 12 або 18 місяців), а не "до кінця особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію".

Своє рішення накласти вето президент пояснив тим, що закон дозволить одночасно звільнитися приблизно 57 тисячам військовослужбовців.

"Звільнення такої великої кількості військовослужбовців, а також звільнення в 2016 році приблизно 21 тисячі військовослужбовців, які проходять службу за мобілізаційним призовом, призведе до критичного зниження укомплектованості особовим складом Збройних сил України, що негативно вплине на їх боєздатність", - сказано в пропозиціях президента.

Глава парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони Сергій Пашинський в своєму виступі перед голосуванням повідомив, що вже завтра комітет подасть проект закону, який дозволить врегулювати проблему безстрокових контрактів для частини військовослужбовців, з одного боку, і дозволить не допустити критичного зниження чисельності військовослужбовців.

27 вересня повідомлялося, що президент Петро Порошенко застосував право вето до закону Про внесення змін до закону України Про військовий обов'язок і військову службу (щодо уточнення окремих положень).

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт. Як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих