Українські церкви підтримали європейську інтеграцію України

30.09.2013, 13:32
Українські церкви підтримали європейську інтеграцію України - Фото
Голава УПЦ КП Філарет, голова УПЦ МП Володимир, голова УГКЦ Святослав

Голови усіх основних українських церков закликають Росію поважати вибір України

Голови та представники десяти українських церков підтримали європейську інтеграцію України і закликали сусідів поважати цей вибір. Про це сказано в зверненні церков і релігійних організацій до українського народу.

"Історично так склалося, що з давніх часів український народ був частиною європейського цивілізаційного простору. У взаємозв'язку з Європою, її духовної, культурної, освітньої, правової традиції будувалося наше громадське та державне життя", - сказано в заяві.

Зараз Україна, підкреслюють представники церков, стоїть перед вибором шляху свого подальшого розвитку . "На нашу думку, майбутнє України природно обумовлено нашими історичними коренями - бути незалежною державою в колі вільних європейських народів", - йдеться у зверненні.

При цьому голови церков наголошують, що "цей вибір не є і не може вважатися протиставленням України нашому історичному сусідові - Росії" . "Її державність, історія та культура теж тісно пов'язані з Європою. Сподіваємось , що російський народ і держава будуть визнавати і поважати право України, як незалежної держави, вибирати свій шлях у майбутнє - так само, як Україна визнає і поважає незалежність і суверенітет Російської Федерації", - сказано у зверненні.

"Цілком зрозуміло, що сучасна об'єднана Європа має не тільки досягнення. Чимало в ній того, що вимагає змін або виправлення - так само, як і наш власний український дім. Традиційні духовні, культурні, сімейні та моральні цінності , на яких століттями грунтувалося життя народів Європи, - дорогоцінний скарб, який ми повинні цінувати, спільно берегти, захищати і примножувати. Знаємо, що в цій справі в Європі у нас є багато однодумців, з якими ми готові об'єднати зусилля", - зазначають підписанти .

"Сподіваємося, що через громадську дискусію Україна вибере для себе найкращий шлях розвитку. Ми ж будемо молитися, щоб Всевишній дав мудрість і правителям, і всьому народові, і допоміг зробити правильний вибір. До такої молитві закликаємо і всіх наших вірних", - сказано в зверненні.

Звернення підписали глава УПЦ МП  Володимир, голова УПЦ КП Філарет, голова УГКЦ Святослав, голова Всеукраїнського союзу об'єднань євангельських християн- баптистів В'ячеслав Нестерук , старший єпископ Церкви християн віри євангельської України Михайло Паночко, голова комісії з питань відносин між державою і церквою Римо-Католицької церкви в Україні Петро Мальчук, єпископ Української лютеранської церкви В'ячеслав Горпинчук, єпископ Німецької євангелічно-лютеранської церкви України Уланд Шпалінгер, головний рабин Києва та України Об'єднання іудейських релігійних організацій України Яків Дов Блай, а також муфтій Ахмед Тамім, голова Духовного управління мусульман України.

Нагадаємо, Україна має намір підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом наприкінці листопада.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Участвуете в госзакупках? Приготовьтесь к уголовному делу!