RU

Українські церкви підтримали європейську інтеграцію України

30.09.2013, 13:32
Українські церкви підтримали європейську інтеграцію України - Фото
Голава УПЦ КП Філарет, голова УПЦ МП Володимир, голова УГКЦ Святослав
Голови та представники десяти українських церков підтримали європейську інтеграцію України і закликали сусідів поважати цей вибір. Про це сказано в зверненні церков і релігійних організацій до українського народу.

"Історично так склалося, що з давніх часів український народ був частиною європейського цивілізаційного простору. У взаємозв'язку з Європою, її духовної, культурної, освітньої, правової традиції будувалося наше громадське та державне життя", - сказано в заяві.

Зараз Україна, підкреслюють представники церков, стоїть перед вибором шляху свого подальшого розвитку . "На нашу думку, майбутнє України природно обумовлено нашими історичними коренями - бути незалежною державою в колі вільних європейських народів", - йдеться у зверненні.

При цьому голови церков наголошують, що "цей вибір не є і не може вважатися протиставленням України нашому історичному сусідові - Росії" . "Її державність, історія та культура теж тісно пов'язані з Європою. Сподіваємось , що російський народ і держава будуть визнавати і поважати право України, як незалежної держави, вибирати свій шлях у майбутнє - так само, як Україна визнає і поважає незалежність і суверенітет Російської Федерації", - сказано у зверненні.

"Цілком зрозуміло, що сучасна об'єднана Європа має не тільки досягнення. Чимало в ній того, що вимагає змін або виправлення - так само, як і наш власний український дім. Традиційні духовні, культурні, сімейні та моральні цінності , на яких століттями грунтувалося життя народів Європи, - дорогоцінний скарб, який ми повинні цінувати, спільно берегти, захищати і примножувати. Знаємо, що в цій справі в Європі у нас є багато однодумців, з якими ми готові об'єднати зусилля", - зазначають підписанти .

"Сподіваємося, що через громадську дискусію Україна вибере для себе найкращий шлях розвитку. Ми ж будемо молитися, щоб Всевишній дав мудрість і правителям, і всьому народові, і допоміг зробити правильний вибір. До такої молитві закликаємо і всіх наших вірних", - сказано в зверненні.

Звернення підписали глава УПЦ МП  Володимир, голова УПЦ КП Філарет, голова УГКЦ Святослав, голова Всеукраїнського союзу об'єднань євангельських християн- баптистів В'ячеслав Нестерук , старший єпископ Церкви християн віри євангельської України Михайло Паночко, голова комісії з питань відносин між державою і церквою Римо-Католицької церкви в Україні Петро Мальчук, єпископ Української лютеранської церкви В'ячеслав Горпинчук, єпископ Німецької євангелічно-лютеранської церкви України Уланд Шпалінгер, головний рабин Києва та України Об'єднання іудейських релігійних організацій України Яків Дов Блай, а також муфтій Ахмед Тамім, голова Духовного управління мусульман України.

Нагадаємо, Україна має намір підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом наприкінці листопада.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини