RU

Українські телеканали прибирають політику з ефіру

01.03.2012, 15:13
Українські телеканали прибирають політику з ефіру - Фото
Українські канали воліли політичним новинам катастрофи та погоду
На початку року виборів до Верховної Ради українські телеканали уникають детального висвітлення політичних новин. Як свідчить дослідження "Моніторинг українських новин", проведене Академією української преси за участю співробітників Інституту соціології НАН України, головними темами лютого стали морози, катастрофи та конфлікти.

Зокрема, згідно з дослідженням, катастрофи/ДТП займали в новинах 16%, а морози й заметілі - 15% контенту. Напруженість у відносинах Росії та України з проблем газу, сиру і двосторонніх відносин сумарно охоплює 10% згадуваних подій.

А ось про вибори-2012 йшлося тільки в контексті інших подій (2%), тобто ні разу ця тема не була головною подією. Лідером за увагою телеканалів у лютому стала опозиція в цілому (9%), БЮТ-Батьківщина (7%) та Партія регіонів (6%). Увага до інших партій було мінімальною. Касетний скандал у Верховній Раді не став резонансною подією тижня, інформації про нього не більше, ніж про літню європейську першість з футболу (2%). На такому ж рівні телеканали інформували про виступ Віктора Януковича в парламенті.

Як і у вересні минулого року, увага телеканалів до реформ в України мінімальна (1%), як і до обрання нового уповноваженого з прав людини (2%).

Дослідження проводилося Академією української преси (АУП) за участю вчених Інституту соціології НАН України методом контент-аналізу новин прайм-тайму восьми провідних українських телеканалів - Інтера, 1 +1, Нового каналу, України, СТБ, ICTV, Першого національного та TVi.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини