RU

Українські судді готуються до більшої закритості від суспільства

15.11.2012, 11:43
Українські судді готуються до більшої закритості від суспільства - Фото
2818c79a598b6e5b4d8aeee79d477494.jpg
Змінений Кодекс професійної етики суддів, який буде затверджений в лютому IX з'їздом суддів України, буде спрямований на те, щоб зробити суддю більш закритим до суспільства, а судову систему в цілому - більш відкритою. До такого висновку прийшли учасники міжнародної конференції Суддівська етика: виховання суспільної довіри і впевненості, яка пройшла 13-14 листопада в Києві.

"Наше завдання сьогодні - запропонувати з'їзду якісну оновлену редакцію кодексу. Європейський суд з прав людини неодноразово у своїх рішеннях відзначав, що людина-політик повинен бути максимально відкритим, суддя ж - максимально закритим. Однак закон в цілому повинен бути максимально відкритим для суспільства, для ЗМІ", - зазначив заступник голови Верховного суду України, голова Ради суддів Ярослав Романюк, передає  Інтерфакс-Україна.

За його словами, ключову роль у цьому має відіграти активізація робіт прес-служб при судах і роз'яснювальна робота з представниками засобів масової інформації.

"Я, як суддя, не повинен безпосередньо спілкуватися з журналістами. Позиція суду, позиція судді повинна висвітлюватися через прес-службу. Вона повинна пояснювати, роз'яснювати, чому суд саме так вчинив, саме таке рішення прийняв", - зазначив Романюк.

Він також висловив думку, що журналісти, які висвітлюють діяльність судів, повинні мати свій кодекс профетики. "Про це свідчать міжнародні стандарти. І це дуже важливий елемент, так як довіра до судової системи формується через висвітлення в пресі", - підкреслив Романюк.

На конференції суддя Київського окружного адміністративного суду Андрій Волков повідомив, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) при відборі претендентів на посади судді вперше вже звертала увагу на те, як кандидати поводяться в соціальних мережах, які фотографії вони викладають, висловлювання залишають, мають інтереси.

Так, у проекті Кодексу професійної етики суддів, зокрема, ст.20 присвячена тому, як суддя повинен вести себе в інтернеті. У ній говориться, що присутність судді в соцмережах, інтернет-форумах та використання інших форм інтернет-спілкування допускається, однак суддя повинен розміщувати і коментувати тільки ту інформацію, використання якої не завдає шкоди його авторитету та судової влади загалом.

В цілому ж, на думку представників судової системи України, суд повинен стати відкритим і інформувати суспільство про те, які процеси в ньому проходять, а також розкривати суть судових процедур і рішень.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини