Українські консули не можуть потрапити до Сенцова і Кольченка

03.08.2016, 14:21
Українські консули не можуть потрапити до Сенцова і Кольченка - Фото
Олег Сенцов і Олександр Кольченко (фото - Радіо Свобода)

Протягом трьох місяців Росія ігнорує звернення українських консулів в питанні відвідування українських політв'язнів

Українські консули в Російській Федерації більше трьох місяців не можуть отримати дозволу на відвідування українських політв'язнів Олега Сенцова і Олександра Кольченка. Про це повідомляє департамент консульської служби МЗС в Facebook.

"Не дивлячись на численні звернення українських дипломатичних і консульських установ України до відповідних компетентних органів РФ, відповіді досі отримано не було. Такі дії російської сторони розцінюються як грубе порушення статті 13 консульської конвенції між Україною і Російською Федерацією, яка передбачає право консульських посадових осіб України на відвідування громадян України в місцях їх утримання під вартою на території РФ", - наголошується в повідомленні.

У відомстві запевнили, що продовжують вживати необхідних заходів для отримання дозволів на відвідування Сенцова і Кольченка.

У Лейпцігському музеї сучасного мистецтва з 15 липня по 6 листопада пройде виставка "Камера Сенцова".

У серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд РФ засудив українського режисера Олега Сенцова, насильно вивезеного в 2014 році в Росію, до 20 років суворого режиму. Іншому фігуранту справи, Олександру Кольченку, дали десять років суворого режиму. Українців судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів офісів партій на півострові. Обидва провину не визнали.

1 червня Верховний суд РФ  відмовився переглянути вирок у відношенні українського режисера Олега Сенцова, якого незаконно засудили засудженого до 20 років колонії і Олександра Кольченка. Сенцов і Кольченко заповнили всі необхідні для передачі їх в Україну документи.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить