RU

Україна зробила цивілізаційний вибір на користь ЄС, - Янукович

13.06.2013, 13:08
Україна зробила цивілізаційний вибір на користь ЄС, - Янукович - Фото
Віктор Янукович (фото - president.gov.ua)
Президент України Віктор Янукович взяв участь у саміті країн Центральної Європи у Братиславі (Словаччина). На саміт також приїхали президенти Австрії, Румунії, Чорногорії, Естонії, Македонії, Литви, Хорватії, Польщі, Латвії, Болгарії, Молдови, Угорщини, Сербії, Албанії, Словенії, Чехії, Словаччини.

Виступаючи перед колегами, президент Янукович зазначив, що Європейський Союз - це цивілізаційно-історичний вибір України. Він зазначив, що курс на об'єднання Європи підтримують всі верстви українського суспільства і переважна більшість основних політичних сил країни. "Об'єднана Європа є чітко задекларованим цивілізаційним вибором України. Такий вибір виходить не тільки з геополітичних реалій та економічної доцільності, а, перш за все, з природною європейської ідентичності нашого народу, його історичного, культурного та ціннісного єдності з іншими європейцями", - сказав Янукович.

"Ми розуміємо, що в нинішніх непростих умовах, коли Європа долає наслідки кризи, європейці досить чутливо ставляться до питань подальшого розширення ЄС... Можливо це виглядає парадоксально, але европесімізм, який у зв'язку з кризовими явищами на континенті торкнувся багатьох в Євросоюзі, практично не позначилася на українському суспільстві. Віра українців до Об'єднаної Європи і бажання одного разу стати її повноправною частиною здебільшого не похитнулася", - додав президент.

На саміті президент окреслив всі проекти і реформи, які впроваджує Україна для зближення з Євросоюзом. "В Україні сьогодні реалізуються безпрецедентні за масштабами і глибиною перетворення у всіх сферах суспільного життя", - сказав Янукович.

За словами президента, важливим євроінтеграційним досягненням для України стало парафування угоди про асоціацію з ЄС. "Сподіваюся, що спільними зусиллями нам вдасться забезпечити укладення цього важливого для всіх сторін угоди під час саміту "Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді цього року ", - зазначив український лідер.

Янукович підкреслив, що для України асоціація - це, перш за все, детальна програма перетворень у всіх сферах життя держави відповідно до європейських стандартів.

"Ключовою складовою угоди стане створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі. Це відкриє шлях до інтеграції економіки держави у внутрішній ринок ЄС, а отже - стимулюватиме її якісну модернізацію", - упевнений Янукович.

За його словами, разом з тим європейський бізнес отримає можливість вільно функціонувати на українському ринку на основі чітких стандартів і зрозумілих правил. "Я переконаний, що приєднання внутрішнього ринку України, її виробничих і сільськогосподарських потужностей в європейський економічний простір буде мати істотний позитивний вплив на загальноєвропейську економічну ситуацію і допоможе процесу виходу Європи з кризи", - сказав президент.

Тому, додав він, підписання "цього історичного документа" є "обопільно вигідним як для України, так і для Європейського Союзу". "Це - в інтересах обох сторін", - упевнений Янукович.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович бере участь у саміті країн Центральної Європи у Братиславі (Словаччина).

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини