RU

Україна змінить порядок роботи російських ЗМІ

29.04.2014, 15:41
Україна змінить порядок роботи російських ЗМІ - Фото
Вікторія Сюмар

Міністерство закордонних справ України за рекомендацією Ради національної безпеки і оборони розробляє порядок акредитації російських журналістів в Україні. Про це на прес-конференції повідомила заступник секретаря РНБО Вікторія Сюмар.

Сюмар зазначила, що українці стали свідками безпрецедентної події, коли журналісти російських телеканалів фактично проводили допит співробітників СБУ, захоплених в полон у Слов'янську.

"Надалі отримане відео цього допиту було використано для інформаційно-психологічної операції, тому що інакше той контекст подачі новини я не можу назвати - правоохоронців, яких терористи утримують на території України як заручників, їх чомусь подавали як диверсантів, які були знешкоджені якимись ополченцями. З точки зору будь-якої здорової логіки це повний абсурд, але саме цей контент превалював в ефірі російських телеканалів. Нас турбує, що журналісти в цьому випадку виконували абсолютно невластиві їм функції і були фактично стороною конфлікту. Це неприпустимо", - сказала вона.

Заступник секретаря РНБО вважає, що українські правоохоронці повинні розробити комплекс можливих заходів для того, щоб "ми не мали багатомільйонної реклами терористичної діяльності на території України". Комплекс цих заходів, за її словами, найближчим часом представить СБУ.

РНБО також рекомендував МЗС України розглянути питання про відновлення акредитації іноземних журналістів по відповідності. "У тих країнах, де українські журналісти можуть працювати без акредитації, журналісти з тих країн зможуть, відповідно, працювати в Україні теж без акредитації. Якщо для роботи в Росії потрібно акредитовуватися, то такі ж речі будуть впроваджуватися і в Україні. Зараз цей порядок розробляє Міністерство закордонних справ України", - сказала вона.

Відповідаючи на запитання, чи планує Україна за прикладом Росії в умовах війни блокувати російські ЗМІ, Сюмар зазначила: "Ми бачимо, що Росія заблокувала доступ до десяти українських сайтів на даний момент. Для нас, очевидно, це питання теж актуальне, але ми тільки в процесі розробки. Ми як країна ніколи не вдавалися до блокування інтернет-ресурсів, але очевидно, що комунікація терористів сьогодні відбувається в російських соціальних мережах... Що стосується блокування, ви знаєте, що трансляція російських каналів заборонена в Україні, і ми робимо все можливе, щоб вона не поновлювалася, особливо на сході, де це намагаються зробити силовим способом: люди з автоматами приходять".

"Що ви ще пропонуєте заблокувати? Інтернет? Це небезпечний прецедент, тут потрібно зважувати. Зараз це питання розглядається", - додала вона.

За словами Сюмар, вчора на засіданні РНБО розглядалося питання про нову доктрину інформаційної безпеки України, в якій будуть прямо прописані такі загрози, як інформаційні війни. "Тому що сьогодні інформаційна складова стає однією з найбільш визначальних у проведенні війни нового типу, яку проти України активно веде Російська Федерація", - додала вона.

Нагадаємо, в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ гендиректор групи каналів 1+1 Олександр Ткаченко заявив, що боротися з антиукраїнською пропагандою в російських ЗМІ такими ж методами - промиваючи глядачеві мізки - безглуздо і небезпечно. "Боротися з цим (пропагандою, - ред.) такими ж методами безглуздо і небезпечно. З нашого боку можна тільки розмовляти з глядачем, нашим глядачем. Тому що ось ці російські страхи присутні і в Донецькій, і в Луганській області. І справлятися з ними можна тільки за допомогою розмови, а не за допомогою промивання мізків. Якщо ми сповідуємо інші цінності, то ми не можемо діяти тими ж методами, що і колеги, і просто розгорнути контрпропаганду", - вважає Ткаченко.

На сьогодні російські засоби масової інформації ведуть неприкриту пропаганду сепаратистського руху в Україні, часто спотворюючи факти
.

Так само нагадаємо, 23 березня Київський окружний адміністративний суд призупинив трансляцію ряду російських каналів до розгляду позову Національної телерадіокомпанії. Однак з 15 квітня у ряді населених пунктах Луганської та Донецької областей провайдери відновили трансляцію російських каналів.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини