RU

Україна заперечила рішення Європейського суду у справі Луценка

02.10.2012, 16:50
Україна заперечила рішення Європейського суду у справі Луценка - Фото
Юрій Луценко
Міністерство юстиції України направило до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) клопотання про перегляд рішення у справі "Луценко проти України".

"1 жовтня урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини направив клопотання до Європейського суду з прав людини про передачу справи "Луценко проти України" на розгляд Великої палати. При подачі клопотання українська сторона посилалася на Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод від 4 Листопад 1950 ", - йдеться в повідомленні Мін'юсту, яке цитує Інтерфакс-Україна.

Нагадаємо, 3 липня Європейський суд з прав людини оголосив рішення про незаконність арешту Луценка - він був проведений з порушенням ст.5 Конвенції про захист прав людини (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Євросуд визнав порушення ст. 18, яка визначає політичну складову переслідування. Суд також зобов'язав Україну виплатити Луценку 15 тис. євро компенсації морального збитку.

31 серпня Луценка доставили в Менську виправну колонію N91, де він відбуває покарання. Останні півтора року екс-міністр провів у Лук'янівському СІЗО в Києві. Йому залишилося провести в колонії ще близько 2,5 років.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини