RU

Україна й Росія домовилися щодо Азово-Керченської акваторії

11.07.2012, 10:17
Україна й Росія домовилися щодо Азово-Керченської акваторії - Фото
Керченська протока (фото: stranz.ru)
Завтра в Ялті після дворічної перерви відбудеться засідання українсько-російської міждержавної комісії. За підсумками засідання планується підписати більше десяти документів, головним з яких стане договір про розмежування Азово-Керченської акваторії. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Відносини перейшли в русло".

Дипломати наполягають, що засідання міждержавної комісії в Ялті буде продуктивним. "Планується досить результативна зустріч, підготовлений добрий десяток угод. З нашого боку будуть підніматися питання демаркації кордону, пройдуть переговори про делімітацію морського кордону в Азовському морі і Керченській протоці", - заявив учора голова департаменту інформаційної політики українського МЗС Олег Волошин. За даними видання, насправді переговори про розмежування Азово-Керченської акваторії вже завершені. 12 липня після узгодження президентами ряду ключових положень договір повинен бути підписаний, що стане головним результатом зустрічі на вищому рівні.

За інформацією видання, державний кордон в Керченській протоці пройде по лінії, що збігається з українською переговорною позицією або близькою до неї. Так, на українській території залишиться острів Тузла і судноплавний Керч-Єнікальський канал. В Азовському морі, між тим, сторони пішли на компроміс - підсумкова лінія кордону буде проведена між запитними позиціями України та Росії. Договір розділить між державами також нафтогазоносну площу Палласа в Чорному морі, відкривши тим самим можливість для спільної розвідки та видобутку вуглеводнів.

Співрозмовники видання не розкривають обумовлені угодою умови проходу російських кораблів по українській частині Керченської протоки, пояснюючи, що їх ще належить затвердити головам держав.

Ще однією проблемною сферою є врегулювання умов перебування Чорноморського флоту Російської Федерації (ЧФ РФ) в Криму. Київ і Москва ведуть переговори по комплексу угод цієї тематики. Посол України в РФ Володимир Єльченко повідомив, що сторони завершили підготовку двох документів з даного пакета, один з яких регламентує порядок пересування військовослужбовців і військової техніки флоту поза межами їх дислокації, а другий - взаємодія сторін при ліквідації стихійних лих.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини