RU

Україна - всього лише елемент плану гри Путіна - FT

06.02.2015, 11:33
Україна - всього лише елемент плану гри Путіна - FT - Фото
Владимир Путин (фото - ЕРА)
Європа думає, що проблема - в Україні, а на ділі проблема - в Росії, точніше у Володимирі Путіні Мета Путіна - "розірвати на шматки посткомуністичний порядок на континенті", - стверджує оглядач  The Financial Times Філіп Стівенс.

Багато європейців дотримуються версії, яку автор викладає так: "Так, вимоги Путіна іноді провокаційні і, як сталося в Грузії і в Україні, можуть переростати у відкриту агресію, однак Заходу слід враховувати обставини. Можливо, НАТО дійсно порушило обіцянки щодо прийому колишніх сателітів СРСР ? Чи не перекрутило воно правила, коли бомбило Сербію? А про іракську війну взагалі все вже сказано". Але, заперечує Стівенс, "для Кремля найсильніша провокація - це задобрювання".

"Екс-начальник Генштабу ЗС РФ Юрій Балуєвський каже, що конфронтація із Заходом - це продовження холодної війни, - йдеться в статті. - Балуєвський назвав військову силу фінальною стадією процесу. Москва освоїла мистецтво гібридної війни, в тому числі інформаційного та психологічного тиску". "Якщо перефразувати слова генерала, то Путін буде розділяти і послаблювати своїх ворогів, перш ніж застосує силу", - пише автор.

Буде практикуватися пропаганда під виглядом новин, фінансування популістських партій у Західній Європі. Стівенс також заявляє, що "у наявності хабарі політикам і бізнес-лідерам, придбання часток у банках, кампанія дестабілізації прозахідних урядів. Випробування на міцність оборони НАТО, кібератаки та викрадення в країнах Балтії та вилазки ядерних бомбардувальників".

І все одно в Західній Європі дуже багато хто не хоче розглядати українську кризу в контексті більш широких цілей Путіна, нарікає автор. "Тим часом падіння цін на нафту і санкції зробили Путіна ще небезпечніше. Тепер підтримка у населення буде базуватися на його здатності мобілізувати націоналістичний гнів проти гіпотетичної спроби НАТО і ЄС підпорядкувати собі Росію", - вважає

За матеріалами: inopressa.ru

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини