RU

Україна-Євросоюз: саміт у Києві може завершитися нічим

16.12.2011, 15:58
Україна-Євросоюз: саміт у Києві може завершитися нічим - Фото
e09fec379c2fcdcb6369b3383bd3ea00.jpg
Офіційний представник Європейського Союзу в Брюсселі заявив про те, що перспектива оголосити про завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію з Україною ще не ясна. Він припустив, що 19 грудня на саміті в Києві така заява може не прозвучати.

За його словами, Україна та ЄС ще не домовилися щодо питання, яке залишилося по угоді, - європейських прагнень Києва, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми дуже близькі до того, щоб на саміті було заявлено про те, що вся технічна робота завершена. Ми завершили переговори з усіх проблем угоди. Залишається відкритим питання преамбули щодо європейських прагнень і європейської ідентичності України. Ми будемо продовжувати працювати до понеділка, щоб знайти мову, яка була б прийнятна як для української, так і для європейської сторони", - сказав представник ЄС.

Разом з тим, як він пояснив, що якщо питання не буде вирішено до понеділка, не можна очікувати, що воно буде вирішено в ході самого саміту, так як високі представники як України, так і ЄС - президент України Віктор Янукович, президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу і президент Ради ЄС Херман ван Ромпай "не будуть цього робити", так як це не в їх компетенції.

Чиновник ЄС також висловив упевненість, що якщо рішення не буде знайдено до понеділка, не можна очікувати й того, що воно буде знайдено до кінця року або навіть що буде продовжено його обговорення. "Максимум, метою саміту ми можемо переслідувати заяву про завершення переговорів, але якщо це не буде вирішено до понеділка, це не буде вирішено до кінця року. Якщо немає політичного бажання до 19 грудня, немає підстав говорити про те, що воно з'явиться 23 грудня" , - сказав він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини