RU

Україна висунула ультиматум Придністров'ю

11.05.2017, 16:33
Україна висунула ультиматум Придністров'ю - Фото
Придністров'я (фото - EPA)
Ватажки невизнаного Придністров'я повинні почати процес засудження найманців, яких Росія з Придністров'я перекидає в Донбас, а також почати процес видворення російських військ з ПМР і заміну контингенту на міжнародний. Придністров'я також зобов'язано припинити практику сприяння таємних операцій Росії. В іншому випадку Україна залишає за собою право вжити заходів. Про це йдеться в великому спецпроекті LIGA.net, присвяченому триріччю російсько-української війни "Війна 2017".

Депутат і радник президента України Ірина Фріз заявила, що присутність російських військ у Придністров'ї "в умовах втрати ними як миротворчих функцій, так і довіри членів групи "5+2" (Молдова, ПМР, РФ, Україна, ОБСЄ, ЄС і США) є неприйнятним для України". Заява була зроблена ще в квітні.

Депутат зазначила, що територія Придністров'я за останні три роки перетворилася в регіональний центр поставки найманців для участі в бойових діях на сході України на боці росіян і підривної діяльності в південно-західних областях України з боку російської резидентури.

За словами Фріз, незважаючи на постійні вимоги України про повну демілітаризацію Придністров'я і заміну російських військ адекватними міжнародними поліцейськими контингентами під егідою і мандатом ООН, ОБСЄ або ЄС, Тирасполь продовжує "грати в дурня, роблячи вигляд, що не розуміє сигнали".

На території Придністров'я розміщені підривні центри російських спецслужб, бази тренування для жителів ПМР, яких потім перекидають в Донбас. У зв'язку з цими та іншими діями невизнаного Придністров'я, радник президента України Фріз заявила, що Україна залишає за собою право вдатися до будь-яких невійськових кроків для мінімізації загроз і ризиків використання території ПМР з метою агресії проти України і ведення підривної діяльності.

Україна зажадала від сепаратистів припинити підривну діяльність і в найближчі терміни почати процес кримінального покарання учасників бойових дій в Донбасі проти України, а також почати дискусію про заміну російських військ на міжнародний контингент.

Ситуація в Молдові погіршилася з приходом до влади в країні проросійського Ігоря Додона. У статті йдеться про те, що один з вірогідних сценаріїв - спроба нового прокремлівського президента інтегрувати до складу країни проросійське Придністров'я. Якщо це вдасться, то в цій країні на багато років збережеться підконтрольний Москві режим. "А якщо цей сценарій не вийде - розвалять країну і розшматують", - говорить один з колишніх дипломатів, добре знайомий з Молдовою. Це буде спробою реалізувати в Молдові те, що Кремлю не вдається третій рік зробити в Україні - всучити Донецьк і Луганськ на своїх умовах. Додон, немає сумнівів, забезпечить Путіну будь-які поступки щодо Придністров'я.

"Для України, яка останні два роки тісно співпрацювала з Молдовою, сценарій возз'єднання Молдови по Додону означатиме наростання загрози з Придністров'я. Вже сьогодні росіяни з цієї території, які мають в ПМР військовий контингент, намагаються впливати на процеси в Одеській області. Крім таємних операцій використовують і пропаганду", - йдеться в публікації. "Звідти на нашу територію працюють ретранслятори, місцеві сидять на російській пропаганді", - розповідають LIGA.net співрозмовники серед силовиків.

У тому випадку, якщо вся Молдова перетвориться в російську зону впливу - проблеми Україні гарантовані. А для Молдови об'єднання з Придністров'ям, яке може запропонувати маріонетковий режим Додона, означатиме кінець незалежності.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини