RU

Україна вимагає від Росії пояснити військову активність у Криму

27.01.2015, 16:19
Україна вимагає від Росії пояснити військову активність у Криму - Фото
Євген Перебийніс
Україна вимагає від Росії пояснити військову активність в окупованому Криму. Про те, що відповідна нота направлена російській стороні, повідомив сьогодні на брифінгу речник МЗС Євген Перебийніс, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ. Протест пов'язаний з проведенням російською стороною широкомасштабних навчань авіації і Чорноморського флоту, що українська сторона розцінює як продовження збройної агресії проти України.

"Активізація Збройних сил Російської Федерації на території Криму, який є невід'ємною частиною України, на жаль, корелюється із заявою від 15 грудня минулого року міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова щодо того, що Російська Федерація нібито має право розмістити ядерну зброю на тимчасово окупованій території України. Такі дії є порушенням статуту ООН, угоди між Україною і Російською Федерацією про статус та умови перебування ЧФ РФ на території України", - сказано в ноті.

Перебийніс також підкреслив, що подібні дії по мілітаризації окупованої території України розцінює як порушення Росією суверенітету України і реальний виклик не тільки регіональної, а й світової безпеки.

"Ми вимагаємо негайних пояснень причин військової активності Російської Федерації на території Автономної Республіки Крим, а також припинення протиправних діянь, надання завірених гарантій того, що така протиправна діяльність не повториться, і повного відшкодування шкоди, заподіяної протиправною поведінкою Російської Федерації", - додав він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини