RU

Україна вимагає від РФ припинити репресії проти росіян - МЗС

19.08.2014, 16:51
Україна вимагає від РФ припинити репресії проти росіян - МЗС - Фото
Євген Перебийніс

Україна вимагає від Росії припинити репресії проти власного народу, а міжнародне співтовариство закликає дати об'єктивну оцінку згортанню свободи слова та зібрань в РФ. Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, про це сьогодні на брифінгу повідомив директор інформаційного департаменту МЗС України Євген Перебийніс.

За його словами, ситуація з правами людини в Росії продовжує стрімко погіршуватися. "Російська влада продовжує діяти в кращих традиціях тоталітаризму, жорстко придушуючи інакомислення і застосовуючи політичні репресії проти опонентів. Проти незгодних з політикою Кремля застосовуються санкції від залякувань до арештів", - сказав він.

Перебийніс нагадав, що 13 серпня в Москві антивоєнна акція пам'яті жертв збройного конфлікту в Україні, яка проходила біля посольства України, закінчилася арештами 25 учасників і організаторів.

В Краснодарі та Новосибірську днями російська влада зірвала проведення протестних акцій проти застосування Росією подвійних стандартів у підходах до принципів федералізації, надмірної жорстокості в законодавстві, яка обмежує базові права людини, і проти поглиблення економічних проблем російських регіонів.

Зараз на адресу активістів та їхніх родичів надходять погрози і залякування, проти деяких з них висуваються безпідставні й надумані звинувачення. "Ми стаємо свідками тотальної заборони Росією на особисту думку, свободу зібрань та свободу слова. Практика залякування громадян, застосування до них насильства, обмеження основоположних свобод свідчить про небезпечні тенденції до згортання демократичних процесів в Російській Федерації", - сказав він.

"На превеликий жаль, так звана російська демократія насаджується і на тимчасово окупованій АРК. Російська влада в судовому порядку закриває незалежні ЗМІ, забороняє свободу слова і зібрань, переслідує українських громадян, які не змирилися з окупацією", - сказав він.

МЗС України вимагає від російської влади припинити репресії проти власного народу, а міжнародне співтовариство просить дати належну оцінку таким діям.

Нагадаємо, раніше окупаційна влада в Криму заборонила Меджлісу проводити жалобний мітинг в День пам'яті жертв сталінізму та нацизму, запланований на 23 серпня.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини