RU

Янукович: Україна виконала зобов'язання по урану

27.03.2012, 11:53
Янукович: Україна виконала зобов'язання по урану - Фото
Віктор Янукович (фото - прес-служба президента)
Україна повністю виконала зобов'язання, які взяла на себе під час Вашингтонського саміту з питань ядерної безпеки у квітні 2010 року - держава позбулося від високозбагаченого урану на своїй території. Про це заявив президент України Віктор Янукович в ході Сеульського форуму, кажучи про ключові для України напрямки підвищення рівня фізичної ядерної безпеки.

"Реалізуючи зобов'язання, взяті на себе під час Вашингтонського саміту, Україна повністю позбулася високозбагаченого урану, створивши суттєві передумови для гарантування глобальної фізичної ядерної безпеки", - підкреслив голова держави, слова якого наводить прес-служба Адміністрації президента.

Янукович також підкреслив: Україна зосереджує зусилля на вдосконаленні нормативно-правової бази фізичного захисту ядерних установок і матеріалів, беручи за основу документи МАГАТЕ.

Говорячи про актуальну нині проблему продовження експлуатації ядерних енергоблоків з вичерпаним проектним терміном експлуатації, Янукович зазначив: фахівці багатьох країн розробляють заходи з контролю стану таких об'єктів і підготовки проектних, експлуатаційних рішень, які дозволять відстрочити виведення цих блоків з роботи.

"Україна має значний досвід у цій сфері, який позитивно оцінило МАГАТЕ. Ми готові до співпраці з усіма зацікавленими країнами в цьому напрямку й будемо раді поділитися власними напрацюваннями", - сказав Президент. Він нагадав, що наша держава тісно співпрацює з Японією в справі ліквідації наслідків аварії на АЕС "Фукусіма-1" й готова запропонувати й іншим країнам свій досвід, пов'язаний з ліквідацією наслідків Чорнобильської аварії.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини