RU

Україна виконала рішення Євросуду по Тимошенко, - Лукаш

03.10.2013, 12:58
Україна виконала рішення Євросуду по Тимошенко, - Лукаш - Фото
Олена Лукаш
У Міністерстві юстиції вважають, що Україна виконала рішення Європейського суду з прав людини у справі  Юлії Тимошенко. Про це сьогодні на брифінгу заявила міністр юстиції Олена Лукаш.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Лукаш зазначила, що стосовно Юлії Тимошенко ЄСПЛ не пропонується заходів індивідуального характеру, як по багатьох інших справах.

"Нам дали зрозуміти, що її права порушені недосконалим законодавством. Змінивши ці норми і правила, ми вважаємо, що загальну суть рішення ми виконали", - сказала вона.

30 квітня 2013 року ЄСПЛ заявив про політичні мотиви справи Тимошенко, а також про незаконність її арешту у газовій справі і порушення її прав. 30 липня рішення Європейського суду набуло статусу остаточного.

Коментуючи виконання рішення ЄСПЛ за скаргою колишнього судді Верховного суду Олександра Волкова на незаконне звільнення, Лукаш нагадала, що українське законодавство не передбачає механізму відновлення судді на посаді. За її словами, рішення ЄСПЛ буде виконано, коли Рада внесе зміни до Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів та Вища рада юстиції подасть кандидатуру Волкова на посаду судді.

У травні ЄСПЛ відхилив апеляцію України у справі судді Волкова, залишивши в силі попереднє рішення: не тільки відновити Олександра Волкова на посаді судді Верховного суду України, але й виплатити йому 6 тис. євро компенсації за моральний збиток і компенсувати витрати в розмірі 12 тис. євро.

Досьє на Олену Лукаш
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини