RU

Україна виграє у війні, не звільняючи Донбас - Foreign Policy

05.05.2015, 12:00
Україна виграє у війні, не звільняючи Донбас - Foreign Policy - Фото
Фото: ЕРА
Окупований Росією донбаський анклав на сході України - на межі економічного і соціального колапсу, і цей сумний факт показує російсько-українську війну в новому світлі, пише професор Університету Рутгерса в Ньюарку (США) Александер Мотіл у статті для американського журналу Foreign Policy.

За словами аналітика, зазвичай війни ведуться за "призову" територію: переможці її отримують, а переможені втрачають. "У даному конкретному випадку соціально-економічний крах регіону Донбас означає, що той, хто його контролює, фактично, є переможеним", - йдеться в статті. Як людина, що володіє анклавом (і який продовжить ним володіти в осяжному майбутньому), Володимир Путін і є цим переможеним, пише експерт.

"За відомостями ООН, з 5 млн осіб, які раніше населяли анклав, з березня 2014 року покинули його близько 2 млн", - зазначає автор. Так як багато хто з цих переселенців освічені професіонали середнього класу, анклав поніс непоправну втрату в інтелектуальній сфері.

"З 3 млн залишилися приблизно 2 млн - діти та пенсіонери. Таким чином, залишається 1 млн працездатних дорослих, які повинні їх утримувати, обслуговувати економіку, яка руйнується на очах, і при цьому воювати", - ділиться міркуваннями Мотіл.

На думку професора, у РФ немає легкого виходу з цієї ситуації, так як відновлення бойових зіткнень і територіальне розширення анклаву неминуче повалений в розруху ще більшу територію, і в підсумку призведуть до більш масштабного втечі населення.

"Якщо Росія хотіла б завдати рішучої поразки Україні, вона могла б змусити її повернути Донбас на своїх умовах. Але це вимагало б масованого удару, який, швидше за все, посилив би санкції Заходу і змусив Білий дім дати зброю Україні, а також був би зустрінутий рішучим опором українців. Що, зрештою, втягнуло б Росію в довготривалу криваву війну ", - йдеться в матеріалі.

На думку політолога, Путіну, звичайно, хотілося б, щоб Київ взяв на себе витрати з постачання окупованого Донбасу та його відновленню. Однак, вважає він, Україна ні за що на це не піде, поки регіон контролюється окупантами і сепаратистами.

Відповідно до міркувань Мотіла, "логічним рішенням" цієї проблеми було б оголошення перемоги над київською "фашистської хунтою", виведення військ РФ і "скидання" анклаву України. Тоді, вважає професор, в України не залишилося б іншого вибору, окрім як самостійно "розгрібати" хаос регіону.

Однак, зазначається в статті, щоб це відбулося, Путіну доведеться відмовитися від усієї своєї ідеологічної гри на публіку, до якої він так яскраво вдавався в останні кілька років.

"Так що тупикова ситуація, яка склалася, вигідніше Києву", - переконаний Мотіл. На його думку, Україна виграє, якщо буде наполягати на тому, що ніколи не залишить свій Донбас, але при цьому нічого не стане робити для того, щоб його звільнити від окупантів.

"Зараз час грає на боці України. Саме тому, що перемога в цій гібридній війні означає втрату території", - резюмує автор матеріалу.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини