RU

Україна вибирає між демократією і зоною небезпеки, - посол ЄС

10.09.2013, 11:13
Україна вибирає між демократією і зоною небезпеки, - посол ЄС - Фото
Ян Томбінський (фото - Council of the European Union)
Про це у своїй статті для Української правди написав голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський.

Посол розповів, чому Євросоюз потребує України. Він зазначив, що Україна - важливий економічний партнер, джерело енергетичної безпеки, а також міст до Росії. "Очевидно, враховуючи розмір території, географічне положення, 46 - мільйонне населення і роль головної країни забезпечує транзит російської нафти і газу в Центральну і Західну Європу, Україна є найважливішим стратегічним чинником європейської безпеки", - підкреслив посол.

Він нагадав, що представництво ЄС було відкрито в Україні двадцять років тому. "І ми з усією впевненістю можемо стверджувати, що протягом останнього десятиліття відносини між ЄС і Україною істотно зміцнилися", - зазначив Томбінський.

При цьому він підкреслив, що сьогодні Україна знаходиться перед вибором одного з двох шляхів. "Перший шлях пропонує розвиток більш відкритого суспільства, інтегрованого в європейський простір демократії, добробуту та ринкової економіки, заснованої на повазі прав людини і верховенства права. Другий - це автократична система, яка загрузла в економічній стагнації і політичної нестабільності" , - зазначив він.

"Вибір досить простий: Україна може піти або європейським напрямком, або залишитися в сірій зоні небезпеки між Європою і Росією" , - написав Томбінський.

Посол зазначив, що незважаючи на те, що Україна досягла прогресу у впровадженні необхідних реформ для підписання асоціації з ЄС, є багато інших важливих завдань - зокрема, реформа судової системи, виборчого законодавства та рішення справи Тимошенко, - які також вимагають виконання .

"Угода про асоціацію є найбільш амбітною двосторонньою угодою, за якою ЄС коли-небудь вів переговори з країною - партнером. Вона не тільки відкриє обидва ринки за допомогою усунення або зменшення тарифів і квот, а й сприятиме гармонізації законів, норм і правил у всіх секторах економіки, зміцнюючи таким чином довіру інвесторів" , - стверджує посол.

"Ми також переконані, що з плином часу угоду про асоціацію призведе до підвищення продуктивності праці, заробітної плати, активізує економічне зростання і нові можливості зайнятості" , - додав Томбінський.

"Звичайно, на перших етапах процес адаптації у певних галузях проходитиме складно. І це не дивно. Адже для деяких системні трансформації завжди призводять до короткострокових втрат, деякі сектори, які зараз захищені від конкуренції, будуть боротися за своє економічне виживання", - зазначив посол.

Однак, вважає Томбінський, в результаті цієї боротьби українські громадяни, економіка держави і країна в цілому вийдуть переможцями, оскільки ресурси неефективних і неконкурентних галузей надалі будуть використовуватися з користю в інших секторах економіки. У той же час найбільш уразливі галузі української економіки будуть користуватися перевагами перехідного періоду, що дасть час для їх адаптації до нових вимог.

"Європейський Союз - це значно більше, ніж економічне співтовариство . Він є об'єднанням спільних цінностей, і саме ці цінності лежать в основі довгострокових відносин, які ЄС прагне встановити з Україною. Ніхто не говорить, що це буде просто. Однак це точно буде в інтересах обох сторін, України та ЄС. Ми - сусіди, і я впевнений, що наприкінці цього шляху разом ми станемо сильніше" , - зазначив Томбінський.

Досьє на Яна Томбінського
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини