RU

Україна веде два судових процеси проти Росії в ЄСПЛ - Мін'юст

02.07.2014, 18:23
Україна веде два судових процеси проти Росії в ЄСПЛ - Мін'юст - Фото
Павло Петренко
Україна веде проти Росії два великих судових процеса в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) - за наслідками анексії Криму і по дітям, які були викрадені терористами і вивезені на територію РФ. Про це на брифінгу повідомив міністр юстиції України Павло Петренко, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За словами глави Мін'юсту, наступного тижня Мін'юст подасть проміжний звіт про свою роботу як в частині судів, які зараз веде Україна, так і в частині позасудових процедур, ініційованих по стягненню шкоди з Росії за порушення ряду конвенцій. На питання, скільки таких судів ініціювала Україна, Петренко відповів: "Зараз у нас два великих міжнародних суди з Російською Федерацією, де позивачем є Україна. Обидві справи слухаються в Європейському суді з прав людини".

Петренко уточнив, що перша справа охоплює і питання компенсації збитків за майнові втрати, і обмеження права користування майном, до яких призвела незаконна окупація Криму. Петренко уточнив, що сума збитків, завданих Україні анексією Криму, перевищила 1 трлн 180 млрд грн.

Друга велика справа, яку було відкрито нещодавно, стосується незаконного викрадення українських дітей і співучасті російської сторони з діями терористів у цьому питанні. "Ви пам'ятаєте цю історію - діти були вивезені на територію Російської Федерації. Ми подали заяву до Європейського суду, і суд виніс проміжне рішення, зобов'язавши Росію повернути цих дітей, але справа залишилася. Росія виступає відповідачем, і буде нести відповідну відповідальність", - сказав він.

На уточнююче питання, яку відповідальність може понести Росія, Петренко відповів: "По-перше, рішення суду може констатувати, що Росія є співучасником з терористичними організаціями, що поставило під загрозу життя неповнолітніх, які перебувають під юрисдикцією України. Це рішення немайнового характеру, але має серйозні і дипломатичні, і юридичні, і політичні наслідки для російської сторони, яка зараз намагається розповідати, що не має ніякого відношення до терористів на сході України", - підкреслив він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини