RU

Україна в Євросоюзі збереже свою самобутність, - Янукович

06.06.2013, 11:11
Україна в Євросоюзі збереже свою самобутність, - Янукович - Фото
Віктор Янукович (фото - president.gov.ua)
Про це сказано у щорічному посланні президента Віктора Януковича до парламенту, викладеному більш ніж на 500 сторінках. Послання стосується всіх внутрішніх і зовнішніх пріоритетів країни, стратегічних цілей і проблем.

"Історичною вимогою сучасності є інтеграція нашої країни у світові (насамперед європейські) структури... Необхідно зберегти культурну та історичну спадщину українського народу, його національну самобутність і споконвічне прагненням до незалежності, миру та добросусідства, територіальної цілісності країни на основі формування єдиного культурного простору . При цьому потрібно враховувати, що головним суб'єктом зазначених процесів в Європейському Союзі є національна держава ", - підкреслив президент.

У цьому зв'язку президент зазначив, що Євросоюз - це різноманіття культурних форм з можливістю їх збереження і розвитку.

Голова держави нагадав, що цього року Україна відзначить 1025-річчя хрещення Київської Русі. "Християнізація Русі-України стала новим етапом національної історії, окреслила європейську приналежність української держави, показала наш вибір на користь гуманістичних цінностей та успішної суспільної модернізації", - підкреслив Янукович.

Голова держави сказав, що сьогодні "ми можемо говорити про певну місії культури, завдяки якій приймаються важливі політичні ренію в рамках ЄС". "Європейський парламент підкреслює, що культурні та творчі індустрії, які в Європі дали мільйони робочих місць, є одним з головних факторів економічного зростання в Європейському Союзі", - зазначив президент.

"Ще один важливий момент реалізації культурної політики ЄС - впровадження її на рівні окремих програм... Україна може бути не тільки учасником таких програм, але і ініціатором", - підкреслює Янукович.

"У своїй культурній політиці Україна повинна керуватися декларацією тисячоліття ООН, в якій зазначено, що глобалізація матиме повністю всеосяжний і справедливий характер лише за посередництвом масштабних і наполегливих зусиль для формування спільного майбутнього, заснованого на нашій спільній належності до людської цивілізації в усьому її культурному розмаїтті", - сказано в посланні президента.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини