RU

Україна відмовляється від головування в СНД - МЗС

19.03.2014, 16:02
Україна відмовляється від головування в СНД - МЗС - Фото
Фото: rusblok.org.ua
Україна відмовляється від головування у Співдружності незалежних держав (СНД) і залишає за собою право розглянути питання про вихід з організації. Про це сьогодні повідомив на брифінгу директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Він зазначив, що Україна намагалася скористатися механізмом СНД для врегулювання конфлікту з Російською Федерацією мирним, дипломатичним шляхом. Він нагадав, що Україна ініціювала проведення позачергового засідання міністрів закордонних справ країн СНД.

Україна закликала партнерів взяти політичну заяву щодо ситуації в Криму, засудити прояви агресії щодо суверенної української території і дотримуватися базові принципи угоди про створення СНД. "Україна висловлює глибокий жаль, що Співдружність замість реалізації своїх завдань по налагодженню співпраці та врегулювання конфліктних ситуацій на пострадянському просторі перетворилося на інструмент реалізації інтересів окремих її членів, зокрема, Російської Федерації", - сказав він.

Перебийніс підкреслив, що особливе обурення викликають факти підтримки окремими країнами-учасницями СНД дій Росії по анексії частини території України, всупереч міжнародному праву. "З урахуванням викладеного, українською стороною прийнято рішення не продовжувати своє головування в Співдружності в 2014 році. Відповідна нота буде спрямована до виконавчого комітету СНД найближчим часом. Враховуючи недотримання більшістю країн-учасниць СНД зобов'язань сторін, закріплених в угоді про створення СНД, в частині визнання і поваги територіальної цілісності один одного, недоторканності кордонів, співпраця в забезпеченні миру і безпеки, а також політичну заангажованість і неефективність існуючого формату співробітництва в рамках СНД, Україна залишає за собою право розглянути питання про доцільність подальшої участі в діяльності Співдружності", - сказав Перебийніс.

Нагадаємо, 16 березня в Криму пройшов так званий референдум про статус регіону. За останніми даними, за приєднання Криму до Росії висловилися майже 97 % населення. Раніше сьогодні депутати Верховної ради Криму прийняли постанову про незалежність автономії. Парламент також звернувся з пропозицією про прийняття Криму до складу Росії в якості суб'єкта зі статусом республіки.

У понеділок президент Росії Володимир Путін підписав указ про визнання незалежності Криму.

16 березня США офіційно
ввели санкції проти семи російських чиновників, причетних до загострення політичної ситуації в Україні.

Крім того, Білий дім ввів санкції проти екс-президента України Віктора Януковича, який перебуває зараз в Росії, лідера Українського вибору, екс-глави Адміністрації президента Віктора Медведчука,  самопроголошеного прем'єр-міністра Криму Володимира Константинова і спікера Верховної Ради Криму Сергія Аксьонова.

Рада з питань закордонних справ Європейського союзу затвердила санкції у вигляді заборони на в'їзд і заморожування активів щодо 21 чиновника Росії та України.

18 березня президент РФ Путін підписав із самопроголошеними лідерами АРК договір про входження Криму і Севастополя до складу Росії.

Анексію Криму Росією офіційно підтримав Казахстан.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини