RU

Україна відмовила Грузії у видачі Саакашвілі

01.04.2015, 12:51
Україна відмовила Грузії у видачі Саакашвілі - Фото
Михайло Саакашвілі (фото - ЕРА)
Генеральна прокуратура України прийняла рішення про відмову в екстрадиції екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

"Генпрокуратура закінчила проведення екстрадиційної перевірки за запитом Головною прокуратури Міністерства юстиції Грузії про видачу Михайла Саакашвілі для притягнення до кримінальної відповідальності за скоєння низки злочинів, нібито вчинених ним з використанням службових повноважень у період, коли він обіймав політичну посаду в цій державі", - сказано в повідомленні.

За результатами перевірки Генеральна прокуратура дійшла висновку про існування ризику того, що "запит про видачу Саакашвілі зроблений компетентними органами Грузії з метою його переслідування за політичними мотивами". "Крім того, його екстрадиція суперечила б вимогам Конвенції про захист прав людини та основних свобод 1950 року", - зазначили у відомстві.

"За таких обставин Генеральною прокуратурою як центральним органом України з питань видачі прийнято рішення про відмову в екстрадиції М.Саакашвілі, про що повідомлено грузинським колегам", - підкреслили в ГПУ.

Нагадаємо, 13 лютого президент України  Петро Порошенко призначив Саакашвілі на пост глави Міжнародного ради реформ при президенті України.

Влітку 2014 року Грузія оголосила Саакашвілі в розшук. Колишній президент Грузії проходить як обвинувачений по трьох кримінальних справах. Його, зокрема, звинувачують у розтраті державних коштів і перевищенні службових повноважень. Тбіліський міський суд 2 серпня 2014 року заочно заарештував Саакашвілі.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини